Menu

Program Oblastního muzea a galerie v Mostě na měsíc květen

11. – 31. května 2020, Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Co Vás čeká

Tento měsíc můžete navštívit čtyři současné expozice:

  • Sádrovec – neobyčejně obyčejný nerost
  • Most – zánik a zrození
  • Ulrika von Levetzow – Anděl ve třpytu par
  • Ze života obyvatel Krušnohoří.

Pokud ovšem raději chcete zůstat doma, či chcete nahlédnout do již ukončených expozic, můžete využít možnosti virtuálních prohlídek.

V době uzavření bylo vydáno nové číslo muzejního časopisu Pod Hněvínem – občasníku zajímavostí z muzejní, galerijní a badatelské činnosti. Toto nové číslo, včetně starších výtisků lze zakoupit v pokladně muzea od 11. 5. 2020 od 10:00 do 18:00 hodin a následně v běžné otevírací době za cenu 50 Kč.

K výročí osvobození můžete shlédnout výstavní prezentaci OSVOBOZENÍ 1945 – KONEČNĚ MÍR!, kterou zajistil Ústecký kraj a připravilo Muzeum města Ústí nad Labem. Autoři zde shrnují především události období měsíců dubna a května roku 1945, které na našem území byly vůbec nejdramatičtější. Letecká válka, pochody smrti, poslední dny nacistického režimu, pražská operace sovětské armády a dalších spojeneckých vojsk na našem území v květnu 1945 i jednotlivé příběhy osvobození různých regionů dnešního Ústeckého kraje jsou náměty jednotlivých kapitol.

Místo konání

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies