Menu

Funpark – 3D bludiště a rozhledna

Rozhledna v samém srdci města…

Nově vystavěný areál je umístěn ve středu města v parku Šibeník a je určen pro všechny věkové kategorie, od dětí přes teenagery až po dospělé a seniory. Naleznete zde 3D lanové bludiště, vyhlídkovou věž, dětské hřiště a zázemí, kde lze zakoupit drobné občerstvení a turistické předměty. FUNPARK se stal velkým turistickým lákadlem nejen pro občany města Most, ale také pro turisty ze širokého okolí.

Funpark – 3D bludiště a rozhledna

Takzvané 3D bludiště je tvořeno z lávek zavěšených mezi kůly, na nichž jsou přestupové domečky. Lávky mají podobu spletitých lanových překážek a jsou umístěny ve dvou až třech patrech nad sebou. Tedy ve výšce až 10 metrů. Celkem se v bludišti nachází 25 rozmanitých lanových překážek a 19 přestupových domečků. Bludiště je přístupné všem věkovým kategoriím, přičemž děti ho mohou navštívit již od 3 let.

Vyhlídková věž je dominantou areálu, která je viditelná již z dálky. Vysoká je 26 metrů a vystoupáte na ní po točitém schodišti se 113 schody. Z jejího vrcholu nad listy okolních stromů se vám naskytne výhled na centrum města a jeho přilehlé okolí. Zahlédnete také hrad Hněvín, jezero Most a vrchy Širák a Ressl. Pokud se vydaří počasí, tak dohlédnete až na vrcholky Krušných hor. Pro lepší orientaci zde byla nainstalována informační tabule.

Součástí areálu je také rozlehlé dětské hřiště. To zajistí dětem plno zábavy, zatímco vy si vychutnáte výbornou kávu u přilehlého občerstvení. V roce 2021 zde proběhne výstavba nové budovy restaurace se sociálním zařízením. Stavba je navržena tak, aby zapadla do celkové koncepce stávajícího Funparku jak materiálově, tak svými tvary. Samozřejmostí je i krytá venkovní terasa. Náhled vizualizace a více informací naleznete zde

Kousek historie na dosah ruky

Pokud vás zajímá válečná historie na Mostecku, tak máte štěstí. Kousek od areálu je vybudována maketa protiletadlového kanónu, tzv. flaku. Ten je situován na místě, kde před 75 lety stál opravdový německý protiletadlový kanón. Pro více informací koukněte na video ze slavnostního odhalení flaku.

Fotografie: Maketa flaku v parku Šibeník
Maketa flaku v parku Šibeník

Do Funparku na kole

Celý Most a jeho okolí je protkaný množstvím cyklistických stezek. Město Most již dlouhodobě podporuje cyklisty a proto jsou postupně na různých místech zřizovány cykloboxy. Jedním takovým je i areál Funparku. Zde naleznete cykloboxy pro bezpečné uložení až osmi kol a s možností dobíjení elektrokol. Uložení kola je samozřejmě zdarma. 

Fotografie: Cykloboxy v areálu Funparku
Cykloboxy v areálu Funpark

Bezpečnostní opatření

Pro bezpečnost všech návštěvníků je zapotřebí dodržovat daná bezpečnostní opatření. Na vyhlídkovou věž je možné najednou pustit jen 25 osob. Samozřejmostí je se na vyhlídce nenaklánět či se snažit vylézt na zábrany. Lanové centrum má díky množství prvků více specifických opatření, jež se musí dodržovat, aby se předešlo možným úrazům. Na lávce smí být v jeden okamžik maximálně 5 osob. To stejné platí i u přestupních domečků, tedy maximálně 5 osob v jednom domečku. Celková kapacita bludiště činí 245 osob.

Více informací k areálu Funpark – 3D bludiště a rozhledna naleznete na oficiálních webových stránkách areálu.

Novinky ve Funparku

Na rok 2023 je pro návštěvníky Funparku připraveno velké množství novinek, které každého rozhodně potěší. Již v minulém roce bylo otevřeno nové dětské hřiště, které je svým vybavením vhodné i pro ty nejmenší návštěvníky areálu. V současné době se v blízkosti areálu dokončuje stavba nového objektu občerstvení a sociálního zařízení. Tento objekt nabídne návštěvníkům kromě dobré kávy a něčeho malého k snědku i příjemné posezení na terase. Na vizualizaci se můžete podívat v Mosteckých listech online.

Prohlédněte si Funpark virtuálně

Pokud je areál v době vašeho výletu zrovna uzavřen, můžete si ho prohlédnout a vystoupat na věž alespoň pomocí naší virtuální prohlídky.

Funpark – 3D bludiště a rozhledna

Park Šibeník v centru města
Tel.: +420 736 709 298
E-mail: funpark@sportovnihalamost.cz
Web: www.funparkmost.cz

Provozovatel: SPORTOVNÍ HALA MOST, a.s.
Tř. Budovatelů 112/7, 434 01 Most

Otevírací doba

duben – říjen

  • Po – Ne 10:00 – 19:00 (včetně svátků)

Vstupné

  • osoba 50 Kč
  • vyhlídková věž: 20 Kč/osoba
  • ZTP včetně doprovodu ZDARMA

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Speciální škola