Menu

Virtuální 360° mapa představuje Most turistům

Chystáte se do podkrušnohorského Mostu a nevíte jaká místa v něm navštívit? Plánování je teď mnohem snazší díky 360° virtuální mapě města Mostu. Ta naláká k návštěvě zajímavých míst, která lze předem probádat na mapě a pak teprve navštívit osobně..

Virtuální prohlídka města je doplněna zájmovými body, mezi nimiž neschází největší lákadla města. Těmi jsou například přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie, hrad Hněvín nebo vloni otevřená turistická atrakce Funpark. Zde se nachází vyhlídková věž s lanovým bludištěm.  Bludiště má navíc díky systému scanování Matterport vytvořenu vizualizaci, která umožní návštěvníkům předem podrobně prozkoumat místo. Podobně si lze prohlédnout interiér Mezinárodního památníku obětem 2. světové války.

A necháte-li se zlákat k prohlídce okolí přesunutého kostela, můžete si přímo z mapy spustit film, který byl o historii kostela a jeho unikátním přesunu natočen. To je jen ochutnávka z možností, které mapa, jež byla ohodnocena druhým místem v soutěži Zlatý erb za nejlepší elektronickou službu v kategorii Smart city, nabízí. Virtuální prohlídka je totiž doplněna o interaktivní prvky. Umí zobrazit video, text, fotografie, zvukový soubor, logo, jídelní lístek či ceník. Dále může zobrazit technické parametry, historii objektu a další nebo odkáže na webové stránky, z nichž lze čerpat další informace.

Virtuální mapa města Mostu je živý organismus, další zájmové body do ní budou postupně doplňovány.

Virtuální mapu naleznete zde.