Menu

Výlety s Cepíkem

Vydejte se na výlet a objevte krásy Mostecka..

Cepík je obyčejný malý kluk, který rád chodí na výlety a dbá o správnou životosprávu. A protože mnoho dětí předškolního věku moc na výlety nechodí nebo neví kam, připravil pro ně ve spolupráci s městy a malými výletníky pár tipů. Vždy máte k dispozici mapku s trasou, počtem kilometrů, popisem cílového místa a fotografiemi. Vybrat si můžete z nepřeberného množství typů po celém Ústeckém kraji. A pokud jste zdatní výletníci a máte zajímavý tip na výlet, nenechte si ho pro sebe. Napište o něm Cepíkovi a zapojte se do soutěže o krásné ceny.

Výlety s Cepíkem v Mostě

I v našem městě na vás čeká mnoho zajímavých míst, která můžete navštívit. Pár jsme jich pro vás spolu s Cepíkem vybrali. Další výlety od ostatních malých výletníků naleznete zde. Tak zabalit svačinu a hurá na výlet.

Naučná stezka Ressl

Cepík se s vámi vydá na procházku po areálu Ressl. Cestou se dozvíte mnoho užitečných informací o přírodě, těžbě a rekultivacích. Odpočinout si můžete u rybníčku, kde vás nadšeně uvítají jeho zvířecí obyvatelé. Nedaleko se také nachází dětské hřiště, kde si můžete spolu s ostatními výletníky pohrát.

Plakát: Výlety s Cepíkem - Naučná stezka Ressl
Plakát: Výlety s Cepíkem – Naučná stezka Ressl

Rekreační areál Matylda

Dalším zastavením Cepíka je sportovně-rekreační areál Matylda. Tady se můžete projít či projet po čtyřkilometrovém okruhu okolo jezera Matylda. Tato vodní plocha zde vznikla rekultivací těžbou postihnuté krajiny a slouží především k plavání, provozování vodních sportů či rybaření. Po dokončení trasy si můžete odpočinout na pláži a při hezkém počasí se i vykoupat. Pro ty, kteří mají ještě plno energie, je určené rozlehlé dětské hřiště. Více o Matyldě naleznete zde.

Plakát: Výlety s Cepíkem - Rekreační areál Matylda
Plakát: Výlety s Cepíkem – Rekreační areál Matylda

Park Šibeník

Pokud chcete jen na malou procházku, rozhodně musíte vyrazit do centra města Mostu do parku Šibeník. Oázy zeleně uprostřed města. Zde na vás kromě procházky přírodou čeká naučná stezka a několik hřišť. Na jednom takovém hřišti se můžete dokonce projet po lanové dráze. Starší sourozence pak potěší skatepark, workoutové či parkourové hřiště. Ovšem největším lákadlem je určitě rozhledna a lanové bludiště s názvem Funpark, který je schovaný uprostřed parku. Tento areál je určen pro všechny věkové kategorie a z rozhledny nad korunami stromů je krásný výhled na město a jeho okolí.

Plakát: Výlety s Cepíkem - Park Šibeník
Plakát: Výlety s Cepíkem – Park Šibeník

Vrch Špičák

Náročnější výletníci mohou s Cepíkem vystoupat na vrch Špičák. Nahoru půjdete krásnou přírodou a minete i zdejší rozlehlé vinice. Odměnou za výstup vám bude výhled na naše město, jeho okolní krajinu a vrcholky Krušných hor.

Plakát: Výlety s Cepíkem - Vrch Špičák
Plakát: Výlety s Cepíkem – Vrch Špičák