Menu

Sportovně-rekreační areál Matylda

Sport a relaxace u zatopeného lomu..

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým místem vodní nádrž Matylda, nacházející se na severním okraji města Mostu. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého lomu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř čtyřiceti hektarů vodní plochy. Příznivci slunění a koupání naleznou na východních březích nádrže travnaté plochy, písčitou pláž a nová mola pro usnadnění vstupu do vody. Na své si zde přijdou i rybáři a milovníci a vodních sportů. Matylda je volně přístupný areál, takže sem můžete zavítat v jakoukoli roční dobu.

Sportovně-rekreační areál Matylda a sport

Areál Matyldy je vhodný pro všechny sportovce. Břeh vodní plochy lemuje čtyřkilometrový okruh upravený pro rekreační běh i pro jízdu na in-line bruslích. Ti, co rádi posilují, zajisté ocení možnost tak učinit venku na čerstvém vzduchu. Naleznou zde moderní venkovní posilovnu. Pro vyznavače dalších sportovních aktivit areál nabízí možnost jízdy na vodních lyžích, kitingu, paddleboardu nebo jízdu na loďkách a šlapadlech. Samozřejmostí je i velké dětské hřiště pro všechny malé návštěvníky. V lovné sezoně jsou zalesněné západní břehy Matyldy cílem rybářů z širokého okolí.

Cyklisté mohou využít několika cyklostezek, které vedou v okolí Matyldy. Po projížďce se zde mohou zastavit k odpočinku a své kolo bezpečně uložit do nového cykloboxu. Pokud bude mít kolo nějakou závadu, je možné ho zde opravit, pomocí volně přístupného nářadí. Pro všechny sportovce jsou v areálu umístěny úložné uzamykatelné skříňky. Nově přibylo v areálu centrum pro trénink akrobatického lyžování Jumpark. Tréninkový areál s můstkem a dopadem do vody nahradil dříve využívaný areál bývalého koupaliště v Havrani. Využívat jej mohou sportovci z celé republiky ale i veřejnost. Zpřístupnil se na jaře 2021.

Kultura na Matyldě

Sportovně-rekreační areál Matylda je každý rok dějištěm oblíbených Závodů dračích lodí. Soutěžní týmy se zde utkají o to, kdo je rychlejší a má lepší týmovou spolupráci. Pokud máte tým, můžete se klidně přihlásit a zkusit štěstí. Zábavou pro diváky je i doprovodný program či kostýmy soutěžních týmů. Další velmi oblíbenou sportovní akcí je MTB Triatlon – Krušnoman, při kterém si jeho účastníci ověří svou zdatnost absolvováním okruhu plaveckého, běžeckého a cyklistického. Tato akce probíhá v několika kategoriích, přičemž se nezapomíná ani na hendikepované a malé děti. Ti mají také svůj závod. O veškerém kulturním dění vás informujeme prostřednictvím našich příspěvků zde.

Ubytování a další služby na Matyldě

V areálu naleznete nově vybudovanou recepci, jejíž součástí je i sociální zařízení. Recepce funguje jakožto půjčovna sportovního vybavení a za vratnou zálohu vám bude poskytnut klíček k zamykatelným skříňkám pro uschování věcí. Je zde vyčleněn také prostor pro kemp, který je v provozu vždy od 2. května do 30. září. Ubytovat se zde můžete se stanem či s karavanem. Samozřejmostí je nabídka občerstvení.

Zimní sezona

Každoročně se zde v zimě protahuje stopa pro milovníky běžeckého lyžování. Obyvatelé Mostu tak nemusejí za tímto sportem jezdit až na hory.  Při příznivých podmínkách je možné využívat zamrzlou vodní plochu k bruslení, avšak na vlastní nebezpečí. Odvážné potěší zpráva, že se na Matyldě schází několikrát do týdně místní klub otužilců Rampouch.

Pokud si chcete Sportovně-rekreační areál Matylda prohlédnout nejdříve z pohodlí domova, máte možnost tak učinit pomocí panoramatické fotografie či virtuální mapy.

Obrázek: Orientační plán areálu Matylda
Orientační plán areálu Matylda

Sportovně-rekreační areál Matylda

Areál spravují Technické služby Most
Bezplatná linka: +420 800 444 488
E-mail: info@tsmost.cz
Web: www.tsmost.cz

Provozní doba

Provoz areálu je celoroční

Kemp Matylda

Tel.: +420 602 306 347
E-mail: info@matyldamost.cz
Web: www.matyldamost.cz

Provozní doba

Od 1. května do 30. záři

  • recepce: 8:00 – 20:00
  • půjčovna: 9:00 – 19:00

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Matylda