Menu

Sportovně-rekreační areál Benedikt

Oáza zeleně na okraji Mostu..

Do zalesněného údolí na jihovýchodním okraji Mostu je situován sportovní areál Benedikt. Původně zatopený lom sloužil dlouhé roky jako oblíbené koupaliště. Později byla vodní plocha rozdělena na dvě části. V jejich okolí byla vybudována sportovní hřiště a rozsáhlé hřiště pro děti. Větší vodní plocha s písčitou pláží a vodními nafukovacími atrakcemi je využívána hlavně na koupání, menší je určena rybářům.

Sportovně-rekreační areál Benedikt a sport

Kromě plavání a rybaření nabízí tento sportovně – rekreační areál i širokou škálu sportů. Na sportovních hřištích areálu se návštěvníci mohou věnovat hokejbalu, basketbalu, plážovému volejbalu, malé kopané, nohejbalu, volejbalu, házené a tenisu. Benedikt je místo pro klidné procházky, ale i pro vyznavače moderních trendů – najdete tady dvoukilometrový okruh pro in-line bruslení a venkovní posilovnu. V zimních měsících je při příznivých podmínkách možné využívat zamrzlou vodní plochu k bruslení.

Cyklisté mohou svá kola bezpečně uložit v cykloboxu, který nabízí i možnost nabíjení elektrokol. Pokud bude mít kolo nějakou závadu, je možné ho zde opravit, pomocí volně přístupného nářadí.

Fotografie: Cykloboxy na Benediktu
Cykloboxy na Benediktu

Kultura na Benediktu

Tento areál je víceúčelový, a tak slouží i jako centrum kulturního dění. Naleznete zde totiž malý amfiteátr, kde se pravidelně koná velké množství kulturních akcí. Mezi ty nejznámější patří například hudební akce Folkový Most, která se koná vždy v srpnu či Letní kino, které promítá po celé léto zdarma filmy a pohádky pro děti. V létě se zde také pořádají zábavná odpoledne pro celou rodinu pod názvem Mostík. O aktuálních akcích vás informujeme prostřednictvím našich příspěvků zde.

Od roku 2022 v areálu Benedikt probíhala plánovaná rekonstrukce venkovního amfiteátru. Ta byla dokončena s příchodem letních měsíců roku 2023. Nyní je tedy již otevřený veřejnosti. Svou první akci zde bude mít 22. července 2023, a to Folkový Most. Ve videu níže se můžete podívat na to, jak rekonstrukce probíhala.

Občerstvení v areálu

Co zde samozřejmě nesmí chybět, je občerstvení. To zde máte možnost využít hned na čtyřech místech. V provozu je zde restaurace Benedikt, která kromě nabídky pokrmů nabízí i ubytovací služby v penzionu či v bungalovu a bowlingové centrum. Dále je zde restaurace u tenisových kurtů trefně zvaná Kurty Benedikt, Hospůdka Dřevák či malý stánek nabízející převážně rychlé občerstvení. Pokud si však chcete užít piknik v přírodě, můžete využít veřejné griloviště.

Kde zaparkovat?

V letní sezoně, tedy od 2. dubna do 30. října, je návštěvníkům k dispozici velkokapacitní parkoviště, které je přístupné od silnice I/27. Během tohoto období bude uzavřena část komunikace Rekreační ulice (naproti amfiteátru). A to z důvodu zajištění větší bezpečnost chodců, cyklistů, dětí a dalších návštěvníků Benediktu. Přes zimu bude parkoviště vždy zcela uzavřeno, a to každoročně v termínu od 31. října do 1. dubna. V zimním období mohou návštěvníci svá vozidla zaparkovat na menším parkovišti u amfiteátru, kdy pro ně tento úsek nebude uzavřen. Více informací se můžete dočíst v Mosteckých listech online.

Video: parkování na Benediktu

Sportovně-rekreační areál Benedikt si můžete prohlédnout z pohodlí domova pomocí panoramatické fotografie.

Sportovně-rekreační areál Benedikt

Areál spravují Technické služby Most
Bezplatná linka: +420 800 444 488
E-mail: info@tsmost.cz
Web: www.tsmost.cz

Letní provozní doba

1. dubna – 31. října
Po – Ne 7:00 – 22:00

Zimní provozní doba

1. listopadu – 31. března
Po – Ne 8:00 – 18:00

Rezervace hřiště

  • Tel.: +420 725 260 019, +420 602 611 415
  • Ceník pronájmu naleznete zde

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Benedikt