Menu

Dílna magistra Kelleyho

Alchymistická dílnička pro malé návštěvníky..

Aktuálně

Dílna magistra Edwarda Kelleyho je v sezóně 2023 z technických důvodů do odvolání uzavřena.

Děkujeme za pochopení


Dílna magistra Edwarda Kelleyho je zážitková expozice pro malé i velké na hradě Hněvíně. Návštěvníkovi expozice je umožněno každé ze sedmi zastavení mapující život slavného alchymisty rozhýbat a ocitnout se tak uprostřed jeho příběhu.

Virtuální prohlídka

Zážitková expozice Dílna magistra Kelleyho má nově svou virtuální prohlídku. Vy si tak můžete z pohodlí domova prohlédnout prostory dílny. Náš malý pomocník vám na několika videích ukáže, jak fungují nainstalované interaktivní prvky. Díky 360° fotografii si můžete prohlédnout i blízké okolí dílny a poskytne se vám krásný pohled na hrad Hněvín. Poznejte kouzla slavného magistra Kelleyho a přeneste se do tajemné atmosféry jeho dílny.

Virtuální prohlídku Dílny magistra Kelleyho naleznete zde.

Magistr Kelley a hrad Hněvín

Málokdo ví, že magistr Edward Kelley pobýval na hradě Hněvín. Dvorní alchymista císaře Rudolfa II. byl totiž na Hněvíně vězněn, a to od roku 1596. O rok později zde zemřel po nezdařeném útěku z hradního žaláře. Při svém nuceném pobytu však nezahálel a dál pracoval na svých objevech. Pověst praví, že před svou smrtí proklel hrad Hněvín i město. S nadsázkou můžeme říci, že se kletba vyplnila. Původní hrad Hněvín byl zbořen na popud měšťanů a starý Most zmizel z povrchu země kvůli těžbě uhlí.

Zážitková expozice

V současnosti nabízí tato zážitková expozice zábavu pro všechny věkové kategorie. Díky interaktivním prvkům se nudit rozhodně nebudete. Při objevování se také dozvíte mnohé o pokusech, na kterých magistr Kelley pracoval. Nechte se strhnout tajemnou atmosférou.

Jako vzpomínku na Kelleyho alchymistickou dílnu si zájemci mohou za drobný poplatek narazit vlastní pamětní minci na historické mincovně. Zakoupíte zde také drobné upomínkové předměty a sběratelské turistické předměty. Před odchodem se nezapomeňte se slavným alchymistou vyfotit. 

Autorem návrhu expozice je scénograf Josef Koráb, na uvedení dílny do života se ale podílelo mnoho dalších, svým dílem přispěli i žáci Základní umělecké školy v Moskevské ulici. Nahlédněte do alchymistické dílny ZDE.

Turistická dřevěná známka
Turistická dřevěná známka

Sběratelské předměty magistra Kelleyho

Kelley si pro malé i velké turisty připravil také výroční turistickou známku, kterou je zde možné zakoupit. Vy si tak můžete do své sbírky turistických známek přidat další dřevěné kolečko.

A nezapomněl ani na ty, kdo sbírají turistické vizitky. Tu zde můžete také zakoupit a nalepit si tak do deníčku obrázek samotného magistra Edwarda Kelleyho jako upomínku na hezký výlet.

Video: Alchymistická dílna magistra Edwarda Kelleyho

Dílna magistra Kelleyho

Hradní 577, 434 01 Most
Mob.: +420 774 105 314
Tel.: +420 476 448 220 (223)
E-mail: infocentrum@mesto-most.cz

Otevírací doba

V sezóně 2023 do odvolání uzavřeno.

Avšak v případě konání akce v areálu hradu Hněvín (např. divadelní představení, koncert apod.) může být expozice uzavřena nebo změněna její otevírací doba. V takovémto případě budou tyto změny zveřejněny zde.

Září – pouze na telefonické objednání
(minimální počet osob: 5)

Vstupné

  • základní: 30 Kč
  • snížené: 15 Kč
  • rodinné: 60 Kč

Do kategorie snížené vstupné jsou zařazeny děti a mládež do 15 let, senioři od 65 let a osoby se zdravotním postižením. Rodinné vstupné zahrnuje 2 dospělé osoby a až 3 děti do 15 let.

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Zahražany (dále pěšky)