Menu

Minipivovar Most

Skvělé pivo a moderní gastronomie..

Minipivovar Most a jeho historie

Minipivovar Most vznikl z touhy po moderním a nadčasovém prostoru pro přátelská setkávání mostečanů. Založen byl jako akciová společnost, kde mezi akcionáři jsou občané Mostu a sousedé, čímž navazuje na prapůvodní měšťanské pivovary. Otevřen byl v roce 2020, tedy uprostřed vypuklé pandemie. I přesto si jej ale místní rychle oblíbili a nyní je hojně navštěvovaným podnikem. Kromě kvalitního piva a pokrmů nabízí i skvělé prostory pro pořádání společenských akcí. Odehrávají se zde například různá promítání, večery s živou hudbou, mini trhy a tvořivé dílny.

Byť je pivovar velice mladý, dokázal již získat řadu ocenění ve všech třech základních oblastech. Budova dosáhla uznání architektonické obce, výroba piva zas vítězství v mezinárodní soutěži Gold brewers seal. Kvalitu služeb pak oceňuje Sdružení českých spotřebitelů cenou Spokojený zákazník. Minipivovar Most hrdě reprezentuje město Most nejen v kvalitě gastronomických služeb, produktů i servisu, ale také v architektonické kvalitě zázemí a prostoru. 

Logo: Minipivovar Most

Vaření a nabídka piva

Rozmanitost a kvalita produktů jsou podstatou každého řemeslného pivovaru. Pivo v mosteckém minipivovaru vyrábí ve varně, která pojme 1 000 litrů. Převážně se vaří klasické české ležáky z humnových sladů a žateckého chmele. Ty kvasí tradiční metodou v otevřených kádích (spilkách) a následně leží v ležáckém sklepě schopným pojmout až 20tis litrů piva. Zcela v duchu současnosti pak pivovar vaří i piva svrchně kvašená především pak typu ALE, IPA, NEIPA, čímž dává hostům nahlédnout i do chutí a vůní chmelů a sladů z celého světa. Čas od času jsou v nabídce i nějaké pivní speciály. Pokud si z nějakého důvodu nemůže pivo vychutnat na místě, můžete si jej zakoupit v originální plastové lahvi. Tato piva se pak skvěle hodí i jako dárek pro Vaše blízké.

Gastronomie

Minipivovar Most se soustřeďuje na moderní kuchyni a tak v jeho nabídce naleznete v podstatě vše, co je v současné době oblíbené. Důraz je kladen i na sezónnost a kvalitní suroviny. V době kolem poledne si zde můžete pochutnat na něčem dobrém z různorodé denní nabídky pokrmů. Během dne si poté můžete objednat cokoli ze stálé nabídky. Co třeba nějaký salát, domácí hamburger, chutný desert či fish & chips, které se skvěle hodí k místnímu pivu? Menu naleznete na oficiální facebookovém profilu Minipivovaru Most či na www.menicka.cz.

Minipivovar Most

Pod Koňským vrchem 3450, 434 01 Most
Tel.: +420 725 755 866
E-mail: info@minipivovarmost.cz
Web: www.facebook.com/MinipivovarMost

Otevírací doba

  • pondělí – čtvrtek 10:00 – 22:00
  • pátek – sobota 11:00 – 23:00
  • neděle 10:00 – 22:00

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Pod Městským hřbitovem