Menu

Program Městské knihovny Most na měsíc září

9. – 26. září 2023, Městská knihovna Most

Co vás čeká

Městská knihovna Most se po letní pauze vrací s opravdu bohatým programem. Těšit se můžete na dvě cestovatelské přednášky, divadlo, burzu či pravidelné akce. Hned na začátku měsíce se s pracovníky knihovny budete moci setkat na každoročních Mosteckých slavnostech. V sobotu 9. září na vás budou ve stánku Městské knihovny Most čekat zajímavé vědomostní kvízy, hry pro děti a teké pozorování oblohy dalekohledem. A ti, které pozorování zaujme a budou se chtít dozvědět více, zavítají ve čtvrtek 14. září do knihovny na promítání s povídáním Hvězdy v knihovně. Tento měsíc se dozvíte, jak se na takové letní noční obloze dobře orientovat. Akce je vhodná jak pro dospělé, tak pro děti od 7 let.

Od poloviny měsíce se v knihovně uskuteční oblíbená Podzimní burza. Od pondělí 18. do soboty 23. září si budete moci nakoupit za opravdu nízké ceny. V nabídce budou vyřazené knihy, časopisy, hudební nosiče a hudebniny. Jak již bylo zmíněno, během září se můžete těšit hned na dvě na sebe navazující cestovatelské přednášky. Na tu první budete moci vyrazit ve čtvrtek 21. září. Během přednášky na téma Indie – nejlidnatější země světa vás přednášející PhDr. Jaroslav Jančík přenese právě do rozmanité Indie. Do Indie se pak ještě vrátíte i díky druhé cestovatelské přednášce, která se uskuteční v úterý 26. září a její název je Jižní Indie – země kontrastů. Bude to takovým pokračováním předešlé přednášky. Přednášet tedy bude opět PhDr. Jaroslav Jančík a společně se podrobněji zaměříte na jih této země.

Poslední srpnovou akcí je poté záznam divadelního představení Cyrano. Na promítání tohoto divadelního představení Divadla v Celetné proběhne v pondělí 25. září v kinosále Městské knihovny Most. Jako každý rok, i letos nabízí knihovna několik vzdělávacích kurzů. Zapsat se můžete například na výuku cizích jazyků, jógy, paličkování či se naučit něco nového o kouzelném světě hudby. Vyplněnou přihlášku včetně poplatku za kurz přineste na recepci knihovny do 15. září 2023.

Samozřejmostí je pravidelné promítání filmu pro děti a dospělé. Děti se tentokrát mohou těšit na nový animovaný dobrodružný film Super Mario Bros. ve filmu. Pro dospělé je připravena česká komedie Život pro samouky. Během celého měsíce můžete také navštívit různé knižní výstavky, které jsou umístěné v oddělení naučné literatury a v oddělení výpůjčních služeb.

Více informací o jednotlivých akcích naleznete na webu Městské knihovny Most. Pokud se chcete dozvědět víc o knihovně jako takové, pak mrkněte na tento náš příspěvek.

Městská knihovna Most

Moskevská 12, 434 01 Most
Tel.: +420 476 768 839
E-mail: program@knihovnamost.cz
Web: www.knihovnamost.cz

Otevírací doba

  • Pondělí: 10:00 – 18:00
  • Úterý: 10:00 – 18:00
  • Středa: zavřeno
  • Čtvrtek: 10:00 – 18:00
  • Pátek: 10:00 – 18:00
  • Sobota: 9:00 – 12:00
  • Neděle: zavřeno

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, okresní soud