Menu

Alpakárna

Za exotickými lamami do Mostu..

Máte rádi zvířátka? A co takhle lamy? Pokud jste na obě otázky odpověděli ano, tak neváhejte a navštivte místní minichov lam zvaný Alpakárna. O zážitky zde rozhodně není nouze a pokud padnete lamím klukům Fredymu, Jerrymu a Rogerovi do oka, tak možná odejdete i s vroucím polibkem na tváři.

Nabídka služeb

V Alpakárně je tolik možností, že nebude vědět co dříve. Ale pozor, na všem je potřeba se domluvit předem, a to přes e-mail či telefonicky na čísle +420 723 205 585. Samozřejmostí je i možnost zakoupení dárkového poukazu pro vaše blízké.

Můžete například s lamami vyrazit na procházku na tzv. lamatrekking do blízkého okolí. Procházka trvá hodinu a během ní si budete moci alpaky hladit a krmit. Navíc je možné se s nimi vyfotit mobilním telefonem. Doprovázet vás bude zkušený chovatel, který zodpoví všechny dotazy týkající se lam a jejich chovu u nás. Lamatrekking je vhodný pro jednotlivce, páry i rodiny s dětmi (doporučuje se pro děti od 4 let) a probíhá za každého počasí. Pokud chcete mít opravdu unikátní vzpomínku, nechte se s lamími kluky vyfotit. V nabídce naleznete kromě klasického i focení narozeninové, svatební, zimní či těhotenské.

V letních měsících můžete zdejší lamy potkat na cvičení jógy v zahradě Oblastního muzea a galerie v Mostě. A pro děti bude určitě skvělá akce Na den chovatelem lam, kdy si budou moci vyzkoušet, jaké to je se o takovou lamu starat. Důležitou součástí nabídky Alpakárny je lamaterapie, která je vhodná pro děti a dospělé s poruchou autistického spektra či pro seniory. Takové pomazlení s lamami, to je totiž balzám na duši. V neposlední řadě si můžete zakoupit různé výrobky, které jsou vyrobeny z vlny lam, upomínkové předměty s motivem lam či svoji zahradu obohatit skvělým lamím hnojivem.

Lamí obchod

V roce 2022 odstartovala Alpakárna svůj vlastní e-shop, na kterém si můžete zakoupit dárkové poukázky či předměty. V nabídce naleznete například trička či povlečení s motivem lam, ponožky a náušnice z lamí vlny, dekorativní lamí předměty či lamí vybavení do školy. Samozřejmě nesmí chybět ani možnost zakoupit si vlastní lamu domů, i když tedy jen tu plyšovou. Kdybyste si ale chtěli pořídit opravdovou lamu, tak na lamím obchůdku naleznete i vše potřebné k tomu, aby se z vás stal správný chovatel lam.

Video: O vzniku Alpakárny v Mostě

Veškeré informace a aktuální zboží naleznete na webových stránkách Alpakárny či na jejich oficiálním profilu na Facebooku.

Alpakárna

U Města Chersonu 1480/28, 434 01 Most
Tel.: +420 723 205 585
E-mail: info@alpakarna.com
Web: www.alpakarna.com

Lamatreking, Lamaterapie i focení s lamami jsou pouze na objednání předem.

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Zahražany ( dále pěšky)