Menu

Cyklistika

Nevšední zážitky pro rekreační cyklisty i fanoušky náročnějších tras..

Mostecko je protkáno sítí cyklotras, které vás dovedou do magického Českého středohoří, můžete s nimi stoupat do Krušných hor a provedou vás také kolem aktivních hnědouhelných lomů. Některé z nich nemají zpevněný povrch, a nejsou proto vhodné pro silniční kola. Trasy jsou voleny tak, aby vyhovovaly i rodinám s dětmi. Nejmenším cyklistům můžeme nabídnout okruhy kolem vodních nádrží Matylda a Benedikt. Je to celkem na 150 kilometrů tras, tak rychle do sedla a vydejte se na cestu.

Tištěné cyklomapy

V nabídce máme cyklomapu Mostu a okolí spolu s informační brožurou. Brožura obsahuje návrhy tras různých náročností s tipy na výlety. V tištěné podobě lze mapu spolu s brožurou zakoupit v Turistickém informačním centru.

Pokud si trasu nechcete naplánovat sami, tak se zastavte v našem Turistickém informačním centru. Právě pro vás jsme totiž připravili mapy s cyklistickými okruhy – třemi krátkými pro rodiny s dětmi a méně zdatné cyklisty, jedním středně velkým okruhem kolem mosteckého hipodromu a jeden dlouhý okruh s volitelnou zajížďkou na Červený Hrádek v Jirkově. Tato mapka s cyklookruhy je pro návštěvníky k dispozici zdarma.

Příznivci extrémnějších tratí ocení trasy v lokalitě Ressl, kde se pravidelně jezdí cross country maraton na horských kolech EXTRÉM BIKE MOST. Více informací o akci a průběhu trati naleznete zde.

Kde kolo uskladnit či nabít?

V Mostě jsme mysleli i na to, že budete potřebovat své kolo na chvíli někde bezpečně uložit. Proto v několika lokalitách naleznete takzvané cykloboxy. V nich si můžete kolo za vratnou zálohu uložit. Vše je důkladně zabezpečené, takže se nemusíte obávat, že by se s vaším kolem během vaší nepřítomnosti něco stalo. Tyto cykloboxy mají navíc i jeden box určený pro úchovu a dobití elektrokola. Po dlouhé cestě se tak může „občerstvit“ i váš elektro pomocník. Na některých lze nalézt i malou sadu nářadí či pumpičku k dofouknutí duše. Toto vybavení je ale vhodné i pro rychlé opravy dětských kočárků. Cykloboxy naleznete ve sportovně-rekreačním areálu Benedikt a Matylda, také u areálu Funpark v centru parku Šibeník a v centru města. U oblíbeného areálu jezera Most je k dispozici klasické stání pro kola s přístřeškem a nabíjecí stanicí pro elektrokola.

Pokud s elektrokolem vyjedete na výlet do Krušných hor a širšího okolí a chcete se ujistit, že si budete mít po cestě kde dobít baterku, tak se podívejte na interaktivní mapu dobíjecích stanic od Sev.en Energy.