Menu

Cyklistika

Nevšední zážitky pro rekreační cyklisty i fanoušky náročnějších tras..

Mostecko je protkáno sítí cyklotras, které vás dovedou do magického Českého středohoří, můžete s nimi stoupat do Krušných hor a provedou vás také kolem aktivních hnědouhelných lomů. Některé z nich nemají zpevněný povrch, a nejsou proto vhodné pro silniční kola. Trasy jsou voleny tak, aby vyhovovaly i rodinám s dětmi. Nejmenším cyklistům můžeme nabídnout okruhy kolem vodních nádrží Matylda a Benedikt. Je to celkem na 150 kilometrů tras, tak rychle do sedla a vydejte se na cestu.

Tištěné cyklomapy

V nabídce máme cyklomapu Mostu a okolí spolu s informační brožurou. Brožura obsahuje návrhy tras různých náročností s tipy na výlety. V tištěné podobě lze mapu spolu s brožurou zakoupit v Turistickém informačním centru.

Pokud si trasu nechcete naplánovat sami, tak se zastavte v našem Turistickém informačním centru. Právě pro vás jsme totiž připravili mapy s cyklistickými okruhy – třemi krátkými pro rodiny s dětmi a méně zdatné cyklisty, jedním středně velkým okruhem kolem mosteckého hipodromu a jeden dlouhý okruh s volitelnou zajížďkou na Červený Hrádek v Jirkově. Tato mapka s cyklookruhy je pro návštěvníky k dispozici zdarma.

Příznivci extrémnějších tratí ocení trasy v lokalitě Ressl, kde se pravidelně jezdí cross country maraton na horských kolech EXTRÉM BIKE MOST. Více informací o akci a průběhu trati naleznete zde.

Kde kolo uskladnit či nabít?

V Mostě jsme mysleli i na to, že budete potřebovat své kolo na chvíli někde bezpečně uložit. Proto v několika lokalitách naleznete takzvané cykloboxy. V nich si můžete kolo za vratnou zálohu uložit. Vše je důkladně zabezpečené, takže se nemusíte obávat, že by se s vaším kolem během vaší nepřítomnosti něco stalo. Tyto cykloboxy mají navíc i jeden box určený pro úchovu a dobití elektrokola. Po dlouhé cestě se tak může „občerstvit“ i váš elektro pomocník. Na některých lze nalézt i malou sadu nářadí či pumpičku k dofouknutí duše. Toto vybavení je ale vhodné i pro rychlé opravy dětských kočárků. Cykloboxy naleznete ve sportovně-rekreačním areálu Benedikt a Matylda, také u areálu Funpark v centru parku Šibeník, u Sportovní haly Most a v centru města. U oblíbeného areálu jezera Most je k dispozici klasické stání pro kola s přístřeškem a nabíjecí stanicí pro elektrokola.

Pokud s elektrokolem vyjedete na výlet do Krušných hor a širšího okolí a chcete se ujistit, že si budete mít po cestě kde dobít baterku, tak se podívejte na interaktivní mapu dobíjecích stanic od Sev.en Energy.

Nemáte vlastní kolo?

Není problém. Navštivte naše Turistické informační centrum, kde je od května do září nově v provozu i půjčovna jízdních kol a elektrokol. Rok 2023 je pro nás sice prvním, a tak trochu zkušebním, rokem. Některé věci tak ještě bude potřeba doladit. Přesto vás rády uvidíme a kolo zapůjčíme. Pokud je tato informace přímo pro vás, tak neváhejte a rozklikněte tlačítko níže.

Co když se vám kolo rozbije?

Malá i větší závada na kole během výletu? Nevěšte hlavu! V Mostě se nachází několik odborných cykloservisů, které vám v nesnázích pomohou. Zakoupíte u nich i běžnou cyklistickou výbavu či si pořídíte nějaký hezký doplněk.