Menu

Selský dvůr Braňany

Selský dvůr Braňany  nabízí zábavu i poučení na farmě pro děti a jejich rodiče..

Tato rozlehlá zemědělská usedlost je jedním z mála dochovaných hospodářských areálů na severu Čech. Nachází se severně od Mostu v obci Braňany a je oblíbeným výletním cílem především pro rodiny s dětmi, které se zde mohou seznámit s místními zvířátky. Kromě koní tu pobývají v malém ZOO koutku i kozy, prasátka, králíci, ovce, husy a slepice. Hlavní doménou Selského dvora je chovatelství koní různých plemen.

Co Selský dvůr Braňany nabízí

Selský dvůr  Braňany návštěvníkům nabízí posezení v rustikální restauraci a slouží i jako stylový venkovský penzion. Pravidelně organizují jezdecké tábory i školní výlety. Děti mají možnost se kromě jízdy na koních s péči o ně, naučit i cizí jazyk. Díky krásným zákoutím je Selský dvůr Braňany ideální k pořádání svateb. Zájemci mohou využít venkovních prostor na dvoře s hosty ze ZOO koutku či prostory v krásném vnitřním salonku. A to i s možností ubytování, vypůjčení kočáru taženým koňmi, zajištěním občerstvení, profesionální fotografování, školkou pro malé svatebčany či využití služeb stylistky. Prostory jsou také vhodné k pořádání narozeninových oslav či firemnímu meetingu v prostorném salonku s možností občerstvení. Novinkou je možnost poskytnutí tanečních lekcí, a to jak pro páry, jednotlivce i skupiny.

V roce 2021 přibyl v areálu Selského dvora kiosek s posezením. Pokud si tak uděláte výlet, můžete si zde odpočinout a načerpat sílu u dobrého jídla a pití. Pochutnat si můžete na hamburgru, pizze či tortile a zapít to něčím osvěžujícím z výběru alkoholických i nealkoholických nápojů.

Zázemí pro koně a jejich majitele

Pokud jste sami majitelem koně a hledáte ustájení, zde máte ideální příležitost s nabídkou veškerého servisu. Vaši koně budou mít k dispozici rozlehlé pláně s kopcovitým terénem. Nebo si můžete pronajmout jezdeckou halu a natrénovat skoky přes překážky či využít prostory venkovní jízdárny. Samozřejmostí je jezdecký klub. Ten je vhodný jak pro začátečníky, tak pokročilé jezdce všech věkových kategorií.

V současnosti probíhá změna majitele, se kterou souvisí i změna webových stránek, které jsou již aktivní. Veškeré informace také naleznete na oficiálním facebookovém profilu Selského dvora Braňany. Již nyní však můžete přihlašovat své děti na letní tábory. Změny budeme nadále aktualizovat.

Selský dvůr Braňany

Bílinská 16, 435 22 Braňany
Tel.: +420 777 770 312
E-mail: info@selskydvurbranany.cz
Web: www.selskydvurbranany.cz

Otevírací doba statku

  • Út – Ne: 10:00 – 18:00
  • vstupné: dobrovolné

Otevírací doba restaurace

listopad – březen

  • Po – Čt: zavřeno
  • Pá – So: 12:00 – 21:00
  • Ne: 12:00 – 19:00

duben – říjen

  • Po- Út: zavřeno
  • St – Pá: 15:00 – 22:00
  • So: 11:30 – 22:00
  • Ne: 11:30 – 20:00

Dostupnost

Autem (parkování zdarma)
Autobusem z Mostu (zastávka Braňany)
Na kole nebo pěšky (z Mostu značené cyklotrasy č. 3107, poté č. 25 nebo č. 3113)