Menu

Příběh starého Mostu

Virtuální prohlídka, Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Co vás čeká

Oblastní muzeum a galerie v Mostě pro vás připravilo výstavu s názvem Příběh starého Mostu. Tato výstava je věnována památce historičky Heide Mannlové Rakové (1941–2000), která svůj život zasvětila poznání a záchraně kulturního dědictví Mostu a Mostecka

Ve druhé polovině 20. století proběhla demolice starého města Most. Jeho cenné architektonicko-urbanistické dědictví bylo až na výjimky zlikvidováno. Do záchrany movitého kulturního dědictví ze zbořených staveb bylo zapojeno také tehdejší Okresní muzeum v Mostě. Významný podíl na tom měla neutuchající aktivita a osobní nasazení Heide Mannlové Rakové. Ta spravovala po celou dobu svého působení v mosteckém muzeu (1961-1999) sbírku výtvarného umění. Výstava ji tak opětovně po více jak dvaceti letech zpřístupňuje veřejnosti, aby s její pomocí netradičně přiblížila podobu „starého Mostu“ a jeho umělecké a stavební hodnoty.

Více informací o výstavě naleznete zde.

Výstava Příběh starého Mostu již sice proběhla, ale díky moderním technologiím si ji můžete prohlédnout i nyní, a to z pohodlí vašeho domova.

Můžete tak učinit prostřednictvím virtuální prohlídky. Během prohlídky si můžete projít celou expozici a přečíst si jednotlivé informační štítky a tabule. I přesto, že si jednotlivé exponáty budete prohlížet přes obrazovku vašeho počítače, tak na vás zajisté dýchne atmosféra dávných dní a krásného umění.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě nabízí i další interaktivní prohlídky výstav, které již skončily. O možnosti virtuálních prohlídek jsme psali zde.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Čsl. armády 1360/35, 434 01 Most
Tel.: +420 476 442 111
E-mail: recepce@muzeum-most.cz
Web: www.muzeummost.cz

Otevírací doba

  • úterý – pátek
    12:00 – 18:00
  • sobota – neděle, svátky
    10:00 – 18:00

Skupiny nad 10 osob na objednání dle domluvy.

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Gymnázium (poté 500 m pěšky)
Tramvají MHD – zastávka Most, Zimní stadion (poté 800 m pěšky)