Menu

Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Příroda, historie a slavná milostná aférka na jednom místě..

Oblastní muzeum a galerie v Mostě zaměřuje svou odbornou činnost především na historii a přírodu Mostecka a její prezentaci veřejnosti. Muzeum dnes sídlí v historické budově bývalého německého reálného gymnázia.

Expozice a výstavy

Muzeum disponuje v současné době dvěma stálými expozicemi. Jednou  z nich je nově zrekonstruovaná výstava s názvem Baronka Ulrika von Levetzow – Anděl ve třpytu par. Jak již název vypovídá, expozice je věnována baronce Ulrice von Levetzow, poslední velké lásce J. W. Goetha. Prohlédnout si zde můžete dobový nábytek, šatctvo a samozřejmě i jedinečnou granátovou soupravu šperků. Druhá expozice s názvem Ze života obyvatel Krušnohoří vám přiblíží jak dřívější obyvatelé Krušnohoří žili a jaké byli jejich zvyky a tradice. Ve vybudovaných světnicích se dozvíte i o tradičních řemeslech, které byly u nás typické, jako jsou hornictví, punčochářství, krajkářství či hračkářství. Milovníky zimního času a svátků s ním spojených potěší světnice věnovaná této tématice s typickou vánoční výzdobou, betlémem, kouřícími panáčky a pyramidami.

Kromě stálých expozic muzeum pořádá během roku mnoho zajímavých výstav. Ty mohou být zaměřené na umělecká díla, známé osobnosti, události či významné výročí. Během pandemie koronaviru v roce 2020 bylo muzeum pro veřejnost uzavřeno a tak začalo své výstavy nabízet i formou virtuálních prohlídek. Návštěvník si tak může prohlédnout jakoukoli výstavu z pohodlí vlastního domova.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě nejsou jen výstavy

Oblastní muzeum v Mostě připravuje pro své návštěvníky i mnoho zajímavých akcí, přednášek a procházek s naučným aspektem. Mezi oblíbené akce patří Superfestival zdraví, který se koná vždy v polovině května. Dále si na recepci muzea můžete zakoupit drobné upomínkové předměty či knižní publikace.

Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Čsl. armády 1360/35, 434 01 Most
Tel.: +420 476 442 111
E-mail: recepce@muzeum-most.cz
Web: www.muzeummost.cz

Otevírací doba

 • úterý – pátek
  12:00 – 18:00
 • sobota – neděle, svátky
  10:00 – 18:00

Skupiny nad 10 osob na objednání dle domluvy

Vstupné

 • základní: 30 Kč
 • snížené: 15 Kč
 • děti do 6 let: zdarma
 • držitelé průkazů ZTP, ZTP/P, ICOM, AMG: zdarma
 • senior pas: 12 Kč

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – č. 20 zastávka Muzeum
Tramvají MHD – zastávka Most, Zimní stadion (poté 800 m pěšky)