Menu

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Jedna z nejstarších památek na Litvínovsku..

Aktuálně

Litvínovský zámek bude mít během zimních měsíců, tedy od 1. ledna do 30. dubna 2023, nově tzv. zimní přestávku. Ta spočívá v tom, že budou v tomto období veškeré expozice zámku uzavřeny. Stále však budete moci navštívit jeho nádvoří či místní infocentrum, která pro vás budou otevřeny v rámci jejich běžné otevírací doby.

Děkujeme za pochopení

Plakát: Zimní přestávka
Plakát: Zimní přestávka

Jen pár minut od města Most ve městě Litvínov se nachází krásný barokní zámek. Je umístěn v samém srdci města a kromě možnosti prohlídek svých interiérů nabízí i prohlídky výstav. Je tak centrem kulturního dění ve městě.

Zámek Valdštejnů v Litvínově a jeho historie

V místě bývalé tvrze stál již před rokem 1727 panský dům. Do podoby dnešního barokního zámku jej nechal přestavět Jan Josef Valdštejn. Dle plánů Maxmiliána Kaňky v letech 1727-1742 proběhla přestavba, jejíž výsledek v Litvínově stojí dodnes. V letech 1791–1793 zde pobýval i známý světoběžník, literát a milovník žen Giacomo Casanova. Po 1. sv. válce byly honosné místnosti přestavěny na kanceláře a byty. Až do roku 1995 zámek chátral. Za dnešní podobu zámek vděčí kompletní rekonstrukci ukončené na sklonku roku 2014.

Současnost na zámku

V současné době zámek slouží plně veřejnosti. Probíhají v něm rozmanité krátkodobé i dlouhodobé výstavy. Zámek je místem kulturně-společenských akcí. Pořádají se zde velikonoční, podzimní a vánoční akce, zpestřené malými jarmarky a dětskými dílničkami. V letním období se na nádvoří konají promenádní koncerty. Reprezentativní velký sál, monumentální schodiště, nádvoří s lípou a blízký zámecký park nabízí prostory vhodné pro pořádání svatebních obřadů.

Zámek Valdštejnů v Litvínově nyní ve svých interiérech představuje výstavu Imaginárium Divadla bratří Formanů a jejich přátel 2022. Tato interaktivní výstava jistě zaujme jak malé, tak i velké návštěvníky zámku. Informace k této a dalším probíhajícím výstavám naleznete na webových stránkách zámku. Uplynulou výstavu s názvem Trnka na zámku!, která znázorňuje životní dílo slavného českého ilustrátora, je stále ještě možné vidět alespoň prostřednictvím virtuální prohlídky. O konaných akcích vás také informujeme my pomocí našich příspěvků zde.

Zámek Valdštejnů v Litvínově

Mostecká 1, 436 01 Litvínov – Horní Litvínov
Tel.: +420 603 151 600
E-mail: info@mulitvinov.cz
Web: www.mulitvinov.cz

Otevírací doba

 • otevřeno celoročně
 • Út – Ne: 9:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00

Prohlídky zámku

 • 9:00, 10:30, 13:00, 14:30, 15:30

Vstupné

 • dospělí: 60 Kč
 • děti a studenti: 30 Kč
 • senioři: 40 Kč
 • rodinné vstupné: 100 Kč
  (2 dospělí a min. 1 dítě)
 • děti do 3 let: zdarma
 • pedagogický doprovod organizovaných skupin: zdarma

Dostupnost

Zámek se nachází v centru Litvínova, poblíž náměstí Míru.

Autem
Tramvají MHD z Mostu č. 1 a 4 – zastávka Litvínov, Obchodní dům