Menu

Program Městské knihovny Most na měsíc květen

2. – 30. května 2023, Městská knihovna Most

Co vás čeká

Městská knihovna Most si pro vás opět připravila bohatý program. Tento měsíc se kromě pravidelných akcí můžete těšit na talk show, dvě různé přednášky či filmový festival. Májový měsíc nastartují v knihovně akcí Kino Kosmos Live, tedy Talk show Ivo Šmoldase. Ta se konkrétně odehraje v úterý 2. května od 19:00 hodin. Hosty budou Václav Kopta, Sandra Pagodová a Marie Formáčková. Vstupenky (za 420 Kč) jsou k zakoupení online na www.ticketportal.cz. Další zajímavou akcí tohoto měsíce je 13. ročník filmového festivalu s názvem Expediční kamera. Promítány budou dokumenty o cestování, dobrodružství a divoké přírodě. Přijít se podívat můžete ve čtvrtek 25. května od 16:30 hodin.

Jak již bylo zmíněno, během května se můžete těšit na dvě různé přednášky. Ta první na vás čeká v úterý 23. května. Na přednášce s názvem Alergenní rostliny se budete zabývat zdravím a zvláště pak alergeny. Pokud tedy nějakou alergií trpíte, či se o téma alergií, jejich projevům, příčin a alergenům samotným zajímáte, tak si ji rozhodně nenechte ujít. Přednášet bude PaedDr. Jiří Roth. Druhá přednáška se bude zabývat jednou z nejslavnějších tragických událostí – potopení Titanicu. Díky přednášející Bc. Daně Šimkové se v úterý 30. května přenesete do roku 1912, kdy spolu se slavnými pasažéry a členy posádky nastoupíte na největší loď ve své době. Vyslechnete skutečný příběh celé události podpořený novými objevy, ukázkami z filmu Titanic a skutečnými záběry lodě z roku 1912. Mimo to se koná také pravidelné promítání s povídáním Hvězdy v knihovně. Tento měsíc se dozvíte, co vše můžete na jaře pozorovat na noční obloze, a to ve čtvrtek 18. května. Akce je vhodná jak pro dospělé, tak pro děti od 7 let.

Samozřejmostí je pravidelné promítání filmu pro děti a dospělé. Děti se tentokrát mohou těšit na nový animovaný film Mumie. Pro dospělé je připravena česká dobrodružná komedie s nádechem romantiky Ostrov. Během celého měsíce můžete také navštívit různé knižní výstavky, které jsou umístěné v oddělení naučné literatury a v oddělení výpůjčních služeb.

Více informací o jednotlivých akcích naleznete na webu Městské knihovny Most. Pokud se chcete dozvědět víc o knihovně jako takové, pak mrkněte na tento náš příspěvek.

Městská knihovna Most

Moskevská 12, 434 01 Most
Tel.: +420 476 768 839
E-mail: program@knihovnamost.cz
Web: www.knihovnamost.cz

Otevírací doba

  • Pondělí: 10:00 – 18:00
  • Úterý: 10:00 – 18:00
  • Středa: zavřeno
  • Čtvrtek: 10:00 – 18:00
  • Pátek: 10:00 – 18:00
  • Sobota: 9:00 – 12:00
  • Neděle: zavřeno

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, okresní soud