Menu

Ferrata na hradě Hněvín

V Mostě na vás čeká výlet s trochou adrenalinu..

Město Most má novou turistickou atrakci na Hněvíně. Jde o zajištěnou lezeckou cestu ve skále, takzvanou ferratu. Pokud jste tedy příznivci lezení po skalách, pak je tato novinka přesně pro vás.

Návštěvníci musí v první řadě dbát na svou bezpečnost a jsou povinni dodržovat návštěvní a provozní řád, mimo jiné nechodit na ferratu za mokra či v zimě, kdy jsou kameny kluzké. Pro využití ferraty je zapotřebí mít vlastní plně funkční a certifikovanou ferratovou výstroj. Minimálně tedy pevnou obuv, ferratový úvazek, ferratový set s tlumičem pádu, ochranou přilbu a lezecké rukavice. Vstup na ferratu je pouze na vlastní nebezpečí.

K dispozici jsou dvě trasy – lehčí A pro začátečníky a těžší B pro zkušené lezce. Obě trasy jsou jednosměrné a vedou od staré vodárny k jeskyni pod hradem. Pokud ale k jeskyni nechcete vylézt po skále, můžete k ní sejít po stezce od výhledového altánu na Souš a okolí.

Tato stezka byla na jaře roku 2022 upravena, aby byl přístup pro návštěvníky více pohodlnější. Od vyhlídkového altánu nad Souší tak k jeskyni doputujete po nových schodech. A aby toho nebylo málo, naleznete zde nově i dřevěnou terasu, na které můžete posedět a pokochat se výhledem na okolní krajinu. Celé okolí se bude i nadále postupně revitalizovat a možná v budoucnu přibydou i další trasy na ferratě. Pro více informací o vývoji stezky a jejího okolí sledujte oficiální profil města Most na Facebooku či Mostecké listy online.

Video: Nová atrakce na hradě Hněvín – ferrata

Ferrata na hradě Hněvín

Hradní 577, 434 01 Most

Začátek ferraty  – stará vodárna pod Hněvínem