Menu

Městské divadlo v Mostě

Historie profesionálního divadla v Mostě se začala psát 30. září roku 1911, kdy tu byla slavnostně otevřena secesní divadelní budova, postavená podle projektu známého vídeňského architekta Alexandra Grafa.

Zpočátku byl program mostecké scény německý a tvořila jej představení převážně operní a operetní. Po vzniku samostatné Československé republiky však začaly v Mostě pravidelně hostovat také soubory české. Tato praxe trvala až do obsazení pohraničí německými vojsky v říjnu roku 1938.

Historická budova mosteckého divadla sloužila svému účelu až do konce roku 1979. V říjnu roku 1982 bylo divadlo jako jedna z posledních budov v bouraném městě srovnáno se zemí. Soubor působil téměř šest let v provizorních podmínkách kulturního střediska Máj v novém Mostě.

V roce 1985 byla v Mostě otevřena nová divadelní budova, navržená ostravským architektem Ivo Klimešem. Divadlo je řešeno jako nepravidelná šestiúhelná plastika, jejíž obvodové stěny se plynule propojují a modelují hmotu hlubokým reliéfem ve tvaru rovnostranného trojúhelníku. Jeho hlediště pojme pět set diváků a scéna je vybavena moderní jevištní technologií a technikou. Před vstupem do budovy je umístěna fontána Stanislava Hanzíka.

Městské divadlo v Mostě, spol. s r. o.

Divadelní 15, 434 01, Most
Telefon: +420 476 446 611, +420 777 313 450
www.divadlo-most.cz

Dostupnost

Autem, MHD (zastávka Most, 1. náměstí nebo Most, Dům peněžnictví)

Provozní doba

Obchodní oddělení / pokladna: PŘEDPRODEJ VSTUPENEK – PO – PÁ – 8.00 – 18.00 HODIN
V ostatní dny 1 hodinu před představením.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies