Menu

Hvězdárna na hradě

Z hradu Hněvín můžete pozorovat hvězdnou oblohu..

Aktuálně

V roce 2022 je hvězdárna bohužel uzavřena. O jejím znovuotevření vás budeme informovat. Zájemci o pozorování mohou prozatím navštívit hvězdárnu v Teplicích.

Děkujeme za pochopení


Dominantou města Mostu je hrad Hněvín. Nejenže zde můžete vidět krásy Českého středohoří a Krušných hor, ale je zde k vidění i hvězdná obloha. Místní hvězdárnu spravuje Severočeská hvězdárna a planetárium Teplice. Během návštěvy můžete nahlédnout do historie kosmologických objevů a prohlédnout si technické vybavení hvězdárny. Samozřejmostí je komentovaná prohlídka s průvodcem, který vám rád zodpoví jakékoli vaše dotazy.

Hvězdárna vám nabízí sledování vesmírných těles, sérii naučných pořadů a mimořádná pozorování. Sledování hvězd a vesmírných těles ovšem ale podléhá podmínkám. Za jasného počasí je možné pozorovat vybrané objekty na obloze (Slunce, Měsíc, planety), za každého počasí je prohlídka zařízení a informace o novinkách v astronomii. Výčet akcí a mimořádných pozorování je vždy zveřejněn předem na oficiálních webových stránkách hvězdárny.

Vstupné

V tabulce níže je uvedena výše vstupného pro jednotlivé kategorie návštěvníků. Tento ceník je platný i v případě konání různých akcí či při skupinových a školních rezervací. Z důvodu omezené kapacity je možný současně vstup maximálně pěti osob. Částku nelze uhradit platební kartou, pouze v hotovosti.

Dospělí40 Kč
Děti od 3 do 15 let20 Kč
Studenti do 26 let 1)20 Kč
Senioři nad 65 let, držitelé Senior pasu, držitelé Rodinného pasu, členové ČAS, držitelé ZTP a ZTP/P včetně průvodce 2)20 Kč
Doprovod školních výprav a děti do 3 let Zdarma
Tabulka: vstupné na hvězdárnu

Hvězdárna – hrad Hněvín

Hradní 577/2, 435 02 Most 9
Tel.: +420 608 261 249
E-mail: objednavky@hapteplice.cz
Web: www.hapteplice.cz

Otevírací doba

Hvězdárna je v roce 2022 uzavřena. 

  • V provozu celoročně
  • So: 11:00 – 18:00
  • Omezená kapacita: 5 osob

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Zahražany (poté pěšky na hrad Hněvín)