Menu

Hipodrom Most

Zážitky pro milovníky koňského sportu..

Areál mosteckého hipodromu se nachází v prostoru bývalé výsypky a je stejně, jako spousta dalších areálů v okolí města Most, výsledkem rekultivace. V souvislosti s úvahami o využití Velebudické výsypky byl v roce 1973 zpracován záměr vybudování rekultivačního parku jako areálu odpočinku a sportu, jehož dominantou se stane dostihová dráha. A tak se stalo. Hipodrom nyní disponuje závodní dostihovou dráhou pro klasické, rovinné či parkurové závody a také parkem s dětským hřištěm a venkovním grilovištěm. V roce 2008 byla vystavěna in-line dráha, která je dlouhá 3 370 m, a která svým tvarem z vnějšího okraje kopíruje tvar dostihové dráhy. S areálem sousedí devítijamkové mostecké golfové hřiště, které provozuje I. Golf club Most. Nově zde můžete se svým protějškem a rodinou prožít svůj velký den.

Hipodrom – unikátní závodiště

Jako jediné závodiště v České republice má mostecký Hipodrom přímou dráhu pro rovinové dostihy o délce 1200 m. Zcela ojedinělé je také vybudování rozsáhlé tréninkové dráhy, která je umístěna mimo dostihovou dráhu a ostatní česká závodiště ji nemají. Koně tak se svými jezdci mohou trénovat buď na písčité nebo travnaté dráze. Hipodrom ročně pořádá osm dostihových dní, ve kterých se na startovních listinách představí celkem až šest set koní. Patří tak mezi špičková závodiště v naší republice a stal se severočeskou doménou dostihového sportu. Dostihy jistě okouzlí diváky všech věkových kategorií. Pro děti je samozřejmě možné vyzkoušet si jízdu na koních a dospělí si zase mohou při závodu vsadit na svého favorita.

Kromě dostihů je areál využíván také k pořádání parkurových závodů. Tato sportovní disciplína je výjimečná bezprostředním kontaktem diváků se soutěžící dvojicí jezdce a koně. K dispozici je kolbiště s věží rozhodčích, opracoviště a drezurní obdélník s možností uspořádání dalších jezdeckých disciplín, např. drezúry, westernových soutěží a kruhovou jízdárnu. Tyto plochy výborně slouží také jako výcviková místa pro rekreační ježdění, s výukovým programem pro jezdce začátečníky i pokročilé, a pro hipoterapii, kterou na Hipodromu také poskytují. A ti, co již své koně mají, je mohou ustájit v místních stájích, kde jim bude poskytnuta ta nejlepší péče a zajištěn pohodlný pobyt.

Pokud se chcete předem podívat, jak to na mosteckém Hipodromu vypadá, můžete do něj nahlédnout prostřednictvím virtuální prohlídky či se podívat na propagační video níže. K lepší orientaci v areálu využijte přehlednou mapu, na které po rozkliknutí jednotlivých objektů naleznete všechny potřebné informace. Pokud chcete vědět, jaké závody se na Hipodromu konají, podívejte se na přehled akcí. U již u konaných akcí naleznete i výsledky.

Video: Pozvánka na Hipodrom, zdroj: Hipodrom Most

Dětské hřiště a venkovní grilování

Jak již bylo výše zmíněno, tak areál Hipodromu nabízí i prostor k odpočinku a setkávání. Přilehlé dětské hřiště nabízí široký výběr prolézaček, klouzaček a pískoviště. Pro rodiče jsou rozmístěny lavičky k posezení. Dětské hřiště je otevřeno v rámci otevírací doby celého areálu Hipodromu. Do areálu je z důvodu blízkého dostihového závodiště a stájí zákaz vstupu s volně pobíhajícími psi, je tak tedy nutné, aby byli čtyřnozí mazlíčci na vodítku. Vedle dětského hřiště naleznete tzv. piknik park. Tento park slouží jakožto veřejné griloviště pro rodiny s dětmi či skupiny přátel. K dispozici je 6 grilů, na nichž můžete za vratnou zálohu ugrilovat něco dobrého k snědku. Stačí si jen přinést dřevěné uhlí a pochoutky na rošt.

Veřejné griloviště je otevřeno v období od dubna do října a k jeho návštěvě není nutná rezervace předem. U obsluhy pouze zaplatíte vratnou zálohu v hodnotě 200 Kč na úklid a poškození majetku a obdržíte rošt ke grilování. Po skončení grilování uveďte místo do původní podoby, jeho okolí pečlivě ukliďte a rošt předejte zpět obsluze. Nebude-li místo uvedeno do původního stavu, záloha vám nebude vrácena.

Otevírací doba

pondělí – pátek 13:00 – 20:00 hodin
sobota a neděle 10:00 – 20:00 hodin

Fotografie: venkovní griloviště, Hipodrom Most
Veřejné griloviště na Hipodromu

Fotbalgolf

Na Hipodromu ale není pouze závodní dráha, ale i hřiště, na kterém si můžete zahrát vskutku netradiční sport. Fotbalgolf, jak již jeho název napovídá, spojuje populární světové sporty a to fotbal, golf a minigolf. Je to technická a soutěživá hra, která v sobě mísí vášeň a sílu fotbalu s elegancí a tradicí golfu. Zahrát si jej přitom může každý, bez ohledu na věk, pohlaví či fyzickou zdatnost. Při hře jde o to, že musíte z jednotlivých odpališť vykopávat fotbalový míč přes různé překážky (celkem 18) a dostat se tak až do jamky na konci trati. Ten, kdo při tom bude mít nejméně úderů, tak vyhrává. Hrát můžete v týmech po maximálně 4 hráčích. Jedna hra trvá v průměru 1 – 2 hodiny.

Na hřiště není nutné dělat předem rezervaci. Avšak v případě větší skupiny (více jak 10 osob) je doporučeno předem zavolat. Veškeré potřebné vybavení obdržíte na místě. Pro lepší představu o tomto sportu se koukněte na níže umístěné video. Více informací a ceník naleznete na webových stránkách areálu.

Video: otevření fotbalgofového hřiště v roce 2014

Svatba v unikátním prostředí

Pokud hledáte jedinečné místo pro váš svatební den, tak jste ho právě nalezli. V areálu hipodromu je nyní totiž možné tento velký den uspořádat. V případě zájmu si zarezervujte svůj termín prostřednictvím telefonního čísla +420 602 817 128 nebo na e-mailové adrese as@hipodrom.cz.

Plakát: Svatby na hipodromu

Hipodrom Most

K Hipodromu 213, 434 01 Most
Tel.: +420 602 817 128
E-mail: as@hipodrom.cz
Web: www.hipodrom.cz

Otevírací doba

Areál je zpřístupněn vždy od dubna do října.

In-line dráha a dětské centrum

  • Po – Ne 10:00 – 21:00

(vstup je zakázán pouze v době kulturních a sportovních akcí v areálu)

Možnost grilování

  • Po – Pá 13:00 – 20:00
  • So – Ne 10:00 – 20:00

Hřiště na fotbalgolf

Tel.: +420 727 947 630
E-mail: fotbalgolfmost@gmail.com
Web: www.fotbalgolfmost.cz

Otevírací doba hřiště

  • Po – Pá 13:00 – 20:00
  • So – Ne 10:00 – 20:00

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Velebudice, rozcestí (dále pěšky)
Tramvají MHD – zastávka Most, Severografia (dále pěšky)

(v případě konání akce je zpravidla k dispozici kyvadlová doprava)