Menu

Matylda

Sport a relaxace u zatopeného lomu

Zejména v letních měsících je oblíbeným odpočinkovým místem vodní nádrž Matylda, nalézající se na severním okraji města Mostu. Vodní nádrž vznikla zatopením bývalého lomu Vrbenský a její rozloha dosahuje téměř čtyřiceti hektarů vodní plochy. Příznivci slunění a koupání naleznou na východních březích nádrže travnaté plochy, písčitou pláž i nafukovací atrakce. V lovné sezoně jsou zalesněné západní břehy Matyldy cílem rybářů z širokého okolí. V této části nádrže lze jezdit na vodních lyžích a skútrech.

Břeh vodní plochy lemuje čtyřkilometrový okruh upravený pro rekreační běh i pro jízdu na in-line bruslích. Zájemci si mohou zacvičit na venkovních posilovacích strojích. Pro vyznavače dalších sportovních aktivit areál nabízí možnost kitingu nebo jízdu na loďkách a šlapadlech. Rodiny s dětmi pak ocení veřejné griloviště a dětské hřiště.

V zimních měsících se tudy už tradičně protahuje běžkařská stopa. V okolí vede několik cyklotras pro nenáročné cyklisty.

V areálu je vyčleněn také prostor pro kemp, který je v provozu od 2. 5 do 30. 9.

Panoramatické fotografie – Matylda

Dostupnost

Autem, MHD (zastávka autobusu Most, Matylda)

Provoz areálu je celoroční.
Areál spravují Technické služby Most.

Bezplatná linka: +420 800 444 488

info@tsmost.cz
www.tsmost.cz/sluzby/matylda

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies