Menu

Program Studia3 na měsíc květen

10. – 29. května 2023, Studio3

Co vás čeká

Oblíbené Studio3 přináší na májový měsíc opravdu bohatý program. Těšit se můžete na divadelní představení, dvě zajímavé přednášky, koncert, křest knihy a besedu. Přijďte se pobavit, něco se dozvědět, poslechnout si skvělou muziku a zkrátka užít si večer v příjemném prostředí.

Začátek měsíce odstartuje netradičním koncertem, a to ve středu 10. května 2023 od 19:00 hodin. Mostecké Studio3 navštíví totiž hudební duo Alena Antalová & Alex Anders a jejich Velký návrat šansonu! Šansonový recitál bude plný krásných písní o životě v interpretaci herečky a muzikálové zpěvačky Aleny Antalové za klavírního doprovodu Alexe Anderse. Nebude samozřejmě chybět i pěkné povídání. Přijďte se nechat pohladit na duši. Následuje přednáška, která potěší všechny se zájmem o historii, a zvláště pak o válečnou historii. V pondělí 15. května zde totiž od 17:00 hodin bude pan Radovan Helta přednášet na téma: Bitvy o palivo – první nálet na STW v Záluží 12. 5. 1944. Dozvíte se tak nejen o letecké válce nad Mosteckem a protinacistické špionáži, ale i o rozvoji chemického závodu v Záluží. Pokud vás tedy toto téma zajímá, tak si zapište datum do diáře a přijďte se dozvědět více.

V květnovém programu samozřejmě nesmí chybět divadelní představení. Těšit se můžete na pravdivou komedii o vymyšleném příběhu divadelního spolku Klouzák z Postoloprt. Hra s názvem Ty jsi náš Mesiáš zaručeně pobaví nejednoho diváka, který bere jakékoli téma s nadhledem. Jen upozorňujeme – toto představení není vhodné pro děti a ortodoxní věřící. Pokud se nebojíte zasmát, určitě dorazte, nebudete toho litovat. Tento měsíc se návštěvníkům Studia3 naskytne jedinečná příležitost shlédnout třídílný televizní dokument o rekultivacích a životě rekultivátora a fotografa Stanislava Štýse. Země znovuzrozená se bude promítat v pondělí 22. května od 17:00 hodin. Po skončení promítání je připravena i beseda s režisérem Jiřím Pálkem a Michalem Soukupem, ředitelem Oblastního muzea a galerie v Mostě.

Další akcí je křest knihy, který proběhne ve čtvrtek 25. května od 17:00 hodin. Zve na něj Ústav archeologické památkové péče severozápadních Čech. Představena bude kniha s názvem Montánní archeologie v Krušných horách. Kromě křtu nové knihy budou probíhat i přednášky o středověkém hornictví v Sasku a v Čechách a o tom, jak jej prezentovat dětem. Celý květnový program zakončí slavnostní akce 100 let Českého rozhlasu. Přijďte v pondělí 29. května na besedu s legendami Českého rozhlasu Sever Slávkou Brádlovou, Zdeňkem Lukeslem, Milanem Králem a Lenkou Šobovou. Pořadem bude provázet redaktor zpravodajství Honza Beneš. Tento zajímavý program začíná již v 19:00 hodin.

Na všechny tyto akce se platí vstupné, které uhradíte při vstupu či v předprodeji přímo v budově Studia3 v Nahrávacím studiu Ponte records, s r o, a to každý všední den od 9:00 do 17:00 hodin. Více informací k jednotlivým akcím naleznete na webových stránkách Studia3 nebo na oficiální facebookovém profilu Studia3.

Studio3

Moskevská 12, 434 01 Most
Tel.: +420 602 467 736
E-mail: ponte@ponterecords.cz
Web: www.pontestudio3.cz
FB: www.facebook.com/pontestudio3

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Okresní soud