Menu

Přírodou severozápadních Čech

12. března – 16. dubna 2020, od 17:00 hodin, Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Co Vás čeká

Oblastní muzeum a galerie v Mostě si pro Vás připravilo jarní cyklus přednášek „Přírodou severozápadních Čech“. Celkem se můžete těšit na čtyři zajímavé přednášky od odborníků v daném oboru. Přednášky budou probíhat vždy ve čvrtek od 17:00 hodin v půdním prostoru muzea.

Přednášky

 • 12. března 2020 – Sádrovec – obyčejně neobyčejný nerost

  Geolog Pavel Dvořák Vám představí jeden z nejhojnějších minerálů vyskytujících se na planetě Zemi. Dozvíte se o jeho vlastnostech, odrůdách i jeho nejvýznamnějších nalezištích na Mostecku, v České republice i ve světě.
  Více informací k akci naleznete zde.

 • 26. března 2020 – Podivuhodní bezobratlí všude kolem nás

  Víte, jací parazité žijí na včelách nebo pavoucích, proč se některým mšicím říká nosálky, nebo kde hledat slepé brouky? Na tyto a další otázky Vám odpoví entomolog a fotograf Pavel Krásenský. Přednáška bude doplněna množstvím fotografií tvorů, se kterými se v přírodě jen velmi zřídka setkáte.
  Více informací k akci naleznete zde.

 • 9. dubna 2020 – Nové nálezy zajímavých a vzácných rostlin Mostecka

  Botanik Vít Joza Vás seznámí s atraktivním i i nenápadnými druhy rostlin, nalezenými při botanickém výzkumu Mostecka a Litvínovska v posledních několika letech. Kromě fotografií uvidíte také doklady nálezů z muzejní herbářové sbírky a můžete si tedy i „osahat“ druhy, které běžně neuvidíte.

 • 16. dubna 2020 – Paleontologická 3D rekonstrukce

  Bude Vám představena tvorba trojrozměrných paleontologických rekonstrukcí zvířat od počátku až do konce. Uvidíte zde i hotové ukázky tvorů ze všech období pravěku, které Jaroslav Bažant vytváří již více než 40 let.

Vstupné

Na všechny přednášky se vztahuje jednotné vstupné 20 Kč.

Místo konání

Veškeré přednášky z tohoto cyklu budou probíhat od 17:00 v půdním prostoru muzea.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies