Menu

NENECH TO BÝT

Bojíš se promluvit o šikaně?

O nás

”Nenech to být” je organizace, webová platforma a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. S podporou MŠMT a odborníků přinášíme efektivní způsob odhalování těchto problémů často už v jejich zárodku. Základní verze (online schránka důvěry) je všem školám dostupná zdarma. Ve verzi rozšířené, kterou může školám financovat zřizovatel či soukromý sponzor, nabízíme i další služby popsané níže.

 

Odhalování skrz aplikaci

Šikana je skrytý a nepřístupný jev. V mnoha případech všichni přímí účastníci z různých důvodů brání jejímu odhalení. A to i trpící oběti. Pro učitele je nesmírně obtížné a při běžné výuce v podstatě nemožné šikanu zachytit. Právě s tímto problémem pomáháme. Oslovujeme mlčící žáky, kteří normy agresorů nepřijali, ale bojí se něco udělat. Skrz naši aplikaci anonymně nahlašují šikanu pověřeným osobám na příslušné škole. Ti od nás obdrží jméno oběti a ve 45 % případů i více detailních informací.

 

Podpora a řešení

Naši odborní konzultanti rádi přes telefon doporučí, jak na jednotlivá nahlášení reagovat, a poradí s jejich řešením. Školy se na nás mohou kdykoliv samy obrátit. V případě, kdy náš systém zaznamená nahlášení vážnějšího charakteru, se sami ozveme a ujistíme, že byla oběti poskytnuta potřebná pomoc.

 

Správné používání

Naši službu využijí desítky dětí každý den. Společně zajistíme, že bude kvalitně fungovat i na Vaší škole. Po její registraci Vám můžeme zavolat a se vším poradit. Na mail pošleme potřebné návody a přímo do školy tištěné letáčky, plakáty a samolepky, které Vám pomohou s rozšířením mezi studenty.

 

Online prevence

Spolupracujeme se slavnými osobnostmi, youtubery i hvězdami instagramu. Ve videích se společně snažíme o šikaně mluvit a psychicky podporovat její oběti. Ukazujeme v nich, jak se šikaně bránit a jak ji rozeznat. Potenciálním ochráncům obětí nabízíme cesty, jak a koho o probíhajících problémech informovat. Oslovíme statisíce dětí každý rok.

 

Kraje, města, obce

Abychom mohli školám a obětem šikany poskytnou ty nejlepší možné služby a pomoc, navazujeme spolupráce se zřizovateli, kteří získají data a statistiky o rizikovém chování v regionu. Jejich zapojení se snažíme vyladit ke spokojenosti škol, rodičů i dětí.

Proč děti píší skrz NNTB?

První zásadní výhodou našeho systému je anonymita. Dáváme možnost informovat o problému i dětem, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, a nejen proti šikaně tak bojují stylem, který je pro ně naprosto přípustný. Zároveň po nich nechceme určení “agresora”, tudíž nejde ani o žalování a aplikace se tak dá jen složitě zneužít. Informace z nahlášení pak nejsou poslány pouze třídnímu učiteli, který se obvykle snaží problém neúspěšně řešit na vlastní pěst, ale školou vybraným proškoleným osobám, které ví, jak postupovat.

Více informací najdete na webových stránkách projektu www.nntb.cz.

 
 
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies