Menu

Most – zánik a zrození

21. února – 31. května 2020, Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Co Vás čeká

Oblastní muzeum a galerie v Mostě Vás zve na výstavu „Most – zánik a zrození“. Jedná se o putovní výstavu Národního památkového ústavu. Tato výstava se koná u příležitosti 56 let, které letos uplynuly od vydání vládního prohlášení č. 180 o dostavbě nového Mostu a likvidaci staré části města. Těžba na území historického města Mostu a veškeré důsledky, které s ní byly spojeny, jako je devastace krajiny, zánik sídla a vznik nového, přemístění tisíců lidí a zpřetrhání jejich vazeb, přestavují i v celosvětovém měřítku jedinečný společenský experiment.

Cílem výstavy je alespoň ve stručnosti postihnout dopad, který mělo rozhodnutí o demolici Mostu v architektonické a urbanistické rovině. Výstava čerpá z bohatých pramenů, které jsou součástí sbírek Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Ústí nad Labem. Velká část těchto pramenů dosud nebyla nikdy veřejně prezentována.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 20. února 2020 od 17:00 hodin. Při této příležitosti vystoupí žáci Základní umělecké školy F. L. Gassmanna v Mostě.

Více informací získáte zde. Výstava potrvá do 31. května 2020.

Vstupné

  • základní: 30 Kč
  • snížené: 15 Kč

Místo konání

Výstava bude k náhlednutí v budově Oblastního muzea a galerie v Mostě.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies