Menu

Letní akce na hradě Hněvín

3. června – 16. září 2023, hrad Hněvín

Co vás čeká

V letních měsících na vás v Mostě čeká spousta zajímavých akcí, ze kterých si rozhodně vybere každý. Výjimkou není ani dominanta města hrad Hněvín. Těšit se můžete na koncerty, divadelní představení či akce zaměřené na zdraví. Přehled budeme pravidelně aktualizovat, tak nás sledujte.

Carpe Diem na Hněvíně

Akce proběhne v sobotu 3. června 2023 od 15:00 hodin. Jedná se o hudební akci s charitativním přesahem. I tento rok totiž budete moci návštěvou akce podpořit neziskový spolek Nové Háro, který pomáhá dětem v onkologické léčbě parukami na míru, díky kterým se můžou cítit lépe a přirozeně. Chcete si poslechnout skvělou hudbu, užít si zábavu a ještě udělat něco dobrého pro jiné? Tak honem na hrad! Vstupenky jsou k předprodeji za 300 Kč online na www.goout.net či na místě za 350 Kč.

Martin Rufer na Hněvíně

Léto přichází a s ním i letní koncerty pod širým nebem. A tento rok se na Hněvíně začíná už v neděli 11. června. Od 18:00 hodin zde vystoupí oblíbený mostecký klavírista a skladatel Martin Rufer. Příjemné melodie uslyšíte ve stínu rozkvetlých kaštanů v zahradě hradu Hněvín. Přijďte si poslechnout tohoto nadějného mladého umělce. Vyhlídková věž i občerstvení budou během akce v provozu. Vstupné je dobrovolné.

Divadelní léto na Hněvíně

Tradiční akce bude probíhat v období od 18. do 30. června 2023. V jednotlivé dny budete moci přijít na divadelní představení Městského divadla v Mostě pod širým nebem v jedinečné atmosféře hradu. Naplánována jsou jak představení pro děti přes den, tak samozřejmě i večerní pro dospělé diváky. Vstupenky jsou již v prodeji v pokladně divadla.

Mezinárodní den jógy na Hněvíně

Na hradě se pravidelně konají i lekce jógy na čerstvém vzduchu. Ale ve středu 21. června od 16:00 hodin si zde společně budete moci pohybem oslavit významný den, a to Mezinárodní den jógy. Zároveň má ale akce charitativní přesah. Výtěžek z celé akce totiž poputuje neziskovému spolku Nové Háro. Během tohoto dne zde tak budou probíhat lekce jógy pod vedením zkušených lektorek pro malé i velké a také prodejní stánky, ve kterých si zakoupíte dárkové a drobné předměty, domácí kosmetiku, občerstvení, něco hezkého na sebe či se poradit o zdravém životním stylu. Kromě toho večer vystoupí písničkářka Marie Tilšarová. Vstupné na akci je dobrovolné.

Popelka

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro děti s názvem Popelka se odehraje v neděli 2. července od 15:30 hodin. Těšit se můžete na pohádku plnou písniček o o hodné a pracovité dívce, která ztratí střevíček, ale najde svého prince. Vstupenky stojí 130 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Martin Rufer s doprovodem na Hněvíně

Nestihli jste první koncert Martina Rufera na hradě Hněvín nebo jste byli a líbilo se vám jeho vystoupení tak, že chcete jít znovu? Tak to máme dobrou zprávu. V neděli 2. července od 18:30 hodin zde totiž vystoupí znovu. Tentokrát spolu s oblíbeným mosteckým klavíristou a skladatelem vystoupí i jeho speciální doprovod, který zatím zůstává překvapením. Příjemné melodie uslyšíte ve stínu rozkvetlých kaštanů v zahradě hradu Hněvín. Přijďte si poslechnout tohoto nadějného mladého umělce. Vyhlídková věž i občerstvení budou během akce v provozu. Vstupné je dobrovolné.

Ferda Mravenec

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro děti s názvem Ferda Mravenec se odehraje v neděli 16. července od 10:00 hodin. Těšit se můžete na veselou pohádku plnou písniček a dobrodružství slavného hrdiny s puntíkovaným šátkem Ferdy Mravence a jeho přátel z knížek Ondřeje Sekory. Vstupenky stojí 130 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Martin Rufer & Sonia Sax

Na Hněvíně se odehraje další koncert oblíbeného mosteckého klavíristy a skladatele Martina Rufera. Ten proběhne v sobotu 29. července od 18:00 do 20:00 hodin. Tentokrát vás ale hudbou potěší i nadaná saxofonistka Sonia Sax, která vystoupí hned poté – od 20:00 do 22:00 hodin. Příjemné melodie uslyšíte ve stínu rozkvetlých kaštanů v zahradě hradu Hněvín. Vyhlídková věž i občerstvení budou během akce v provozu. Vstupné je dobrovolné.

Vodnická pohádka

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení pro malé a velké diváky. Představení pro děti s názvem Vodnická pohádka cestovně-pružinového Divadélka Romaneto se odehraje v sobotu 5. srpna od 10:00 hodin. Těšit se můžete na veselou pohádku o Vodníku Hromajzlíkovi a Vodnici Bublince, kteří společně za pomoci svých přátel chystají pravou vodnickou svatbu. Vstupenky stojí v předprodeji 90 Kč a na místě pak 110 Kč. Zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín

Martin Rufer a Petr Kroutil na Hněvíně

Martin Rufer & Sonia Sax

Na Hněvíně se odehraje další koncert oblíbeného mosteckého klavíristy a skladatele Martina Rufera. Ten proběhne v sobotu 19. srpna od 18:30 hodin. Tentokrát ho doprovodí saxofonista a zpěvák Petr Kroutil. Příjemné melodie uslyšíte ve stínu rozkvetlých kaštanů v zahradě hradu Hněvín. Vyhlídková věž i občerstvení budou během akce v provozu. Vstupné je dobrovolné.

Lyengar jóga v zahradě hradu Hněvín

Na hradě Hněvín proběhne lekce Iyengar jógy pod vedením zkušené lektorky Zdeňky Struhovské z mosteckého studia Anahata Jóga. Tato lekce je vhodná pro všechny, ať jste začátečník či pokročilý. Cvičit se bude na trávě, takže si nezapomeňte vhodnou podložku na cvičení. Cena lekce je 150 Kč. Na lekci se můžete přihlásit přes rezervační systém na www.anahatajoga.cz a uhradit cenu lekce svým kreditem. Pokud v rezervačním systému nejste přihlášeni, můžete si termín zarezervovat na tel.: +420 602 421 285 a částku za lekci uhradit na místě v hotovosti. Cca od 17:30 navazuje na lekci jógy koncert Kouzlo zvuku s Františkem Horváthem, který bude hrát na tibetské mísy a gong. Vstupné na koncert se hradí zvlášť.

Ubohý Cyrano

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro dospělé diváky s názvem Ubohý Cyrano se odehraje ve čtvrtek 31. srpna od 19:00 hodin. Těšit se můžete na příběh muže, který se vymyká svému okolí schopnostmi, odvahou, fantazií, talentem, ale především charakterem. Muže, který bez váhání obětuje svou lásku a pomáhá svému sokovi jen proto, aby žena, kterou sám miluje, byla šťastná. Vstupenky stojí 360 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Princezna stříbrem zakletá aneb Démoni Krušných hor

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro děti s názvem Princezna stříbrem zakletá aneb Démoni Krušných hor se odehraje v pátek 1. září od 16:30 hodin. Těšit se můžete na na pohádku o princezně Uně, kterou ze zakletí do Stříbrné hory pod zámkem Jezeří může zachránit jen opravdová láska. Jedná se o příběh na motivy krušnohorských legend a pověstí z doby, kdy v kraji pod horami vládli dobří i zlí démoni. Vstupenky stojí 130 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Tadeáš Jezbera na Hněvíně

Na konec letního programu si pro vás na hradě Hněvín připravili malé překvapení. V sobotu 2. září od 18:00 hodin zde totiž vystoupí mladý, nadějný a sympatický písničkář z Mostu Tadeáš Jezbera. Na koncertě na hradě vystoupí se svou kytarou a v doprovodu cájonu a saxofonu. Krásné písně, které zajisté udělají radost, uslyšíte ve stínu rozkvetlých kaštanů v zahradě hradu Hněvín. Vyhlídková věž i občerstvení budou během akce v provozu. Vstupné je dobrovolné.

Barbora Forková na Hněvíně

Na koncerty na čerstvém vzduchu v areálu hradu Hněvín se můžete těšit ještě i během měsíce září. Jedním takovým je koncert nadějné zpěvačky a kytaristky Báry Forkové v sobotu 16. září. Její koncert proběhne od 18:00 hodin a ponese se v pohodových rytmech folku, country, popu a indie. Vyhlídková věž i občerstvení budou během akce v provozu. Vstupné je dobrovolné.

Hrad Hněvín

Hradní 577, 434 01 Most
O hradu: www.imostecko.cz/hrad-hnevin
Tel.: +420 774 409 092
E-mail: info@hradhnevin.cz
Web: www.hradhnevin.cz

Areál Hradu

Celoročně přístupný

  • 9:00 – 18:00

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Zahražany a dále pěšky