Menu

Letní akce na hradě Hněvín

3. června – 1. září 2023, hrad Hněvín

Co vás čeká

V letních měsících na vás v Mostě čeká spousta zajímavých akcí, ze kterých si rozhodně vybere každý. Výjimkou není ani dominanta města hrad Hněvín. Těšit se můžete na koncerty, divadelní představení či akce zaměřené na zdraví. Přehled budeme pravidelně aktualizovat, tak nás sledujte.

Carpe Diem na Hněvíně

Akce proběhne v sobotu 3. června 2023 od 15:00 hodin. Jedná se o hudební akci s charitativním přesahem. I tento rok totiž budete moci návštěvou akce podpořit neziskový spolek Nové Háro, který pomáhá dětem v onkologické léčbě parukami na míru, díky kterým se můžou cítit lépe a přirozeně. Chcete si poslechnout skvělou hudbu, užít si zábavu a ještě udělat něco dobrého pro jiné? Tak honem na hrad! Vstupenky jsou k předprodeji za 300 Kč online na www.goout.net či na místě za 350 Kč.

Více informací k akci připravujeme.

Divadelní léto na Hněvíně

Tradiční akce bude probíhat v období od 18. do 30. června 2023. V jednotlivé dny budete moci přijít na divadelní představení Městského divadla v Mostě pod širým nebem v jedinečné atmosféře hradu. Naplánována jsou jak představení pro děti přes den, tak samozřejmě i večerní pro dospělé diváky. Vstupenky jsou již v prodeji v pokladně divadla.

Mezinárodní den jógy na Hněvíně

Na hradě se pravidelně konají i lekce jógy na čerstvém vzduchu. Ale ve středu 21. června od 16:00 hodin si zde společně budete moci pohybem oslavit významný den, a to Mezinárodní den jógy. Zároveň má ale akce charitativní přesah. Výtěžek z celé akce totiž poputuje neziskovému spolku Nové Háro. Během tohoto dne zde tak budou probíhat lekce jógy pod vedením zkušených lektorek pro malé i velké a také prodejní stánky, ve kterých si zakoupíte dárkové a drobné předměty, domácí kosmetiku, občerstvení, něco hezkého na sebe či se poradit o zdravém životním stylu. Kromě toho večer vystoupí písničkářka Marie Tilšarová. Vstupné na akci je dobrovolné.

Popelka

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro děti s názvem Popelka se odehraje v neděli 2. července od 15:30 hodin. Těšit se můžete na pohádku plnou písniček o o hodné a pracovité dívce, která ztratí střevíček, ale najde svého prince. Vstupenky stojí 130 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Ferda Mravenec

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro děti s názvem Ferda Mravenec se odehraje v pondělí 10. července od 10:00 hodin. Těšit se můžete na veselou pohádku plnou písniček a dobrodružství slavného hrdiny s puntíkovaným šátkem Ferdy Mravence a jeho přátel z knížek Ondřeje Sekory. Vstupenky stojí 130 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Ubohý Cyrano

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro dospělé diváky s názvem Ubohý Cyrano se odehraje ve čtvrtek 31. srpna od 19:00 hodin. Těšit se můžete na příběh muže, který se vymyká svému okolí schopnostmi, odvahou, fantazií, talentem, ale především charakterem. Muže, který bez váhání obětuje svou lásku a pomáhá svému sokovi jen proto, aby žena, kterou sám miluje, byla šťastná. Vstupenky stojí 360 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Princezna stříbrem zakletá aneb Démoni Krušných hor

Novinkou letošního léta jsou divadelní představení litvínovského Docela velkého divadla. Představení pro děti s názvem Princezna stříbrem zakletá aneb Démoni Krušných hor se odehraje v pátek 1. září od 16:30 hodin. Těšit se můžete na na pohádku o princezně Uně, kterou ze zakletí do Stříbrné hory pod zámkem Jezeří může zachránit jen opravdová láska. Jedná se o příběh na motivy krušnohorských legend a pověstí z doby, kdy v kraji pod horami vládli dobří i zlí démoni. Vstupenky stojí 130 Kč a zakoupit je můžete ve stánku s občerstvením na hradě Hněvín nebo online na www.prodej2.disdata.cz.

Hrad Hněvín

Hradní 577, 434 01 Most
O hradu: www.imostecko.cz/hrad-hnevin
Tel.: +420 774 409 092
E-mail: info@hradhnevin.cz
Web: www.hradhnevin.cz

Areál Hradu

Celoročně přístupný

  • 9:00 – 18:00

Dostupnost

Autem
Autobusem MHD – zastávka Most, Zahražany a dále pěšky