Menu

Hlubinný důl – fotografie Petra Havlíka

24. května – 14. července 2019, 9:00 – 17:00 hodin, Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Co Vás čeká

Oblastní muzeum a galerie v Mostě Vás zve na výstavu „Hlubinný důl – fotografie Petra Havlíka“, která se bude konat v podzemních výstavních prostorách kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Vernisáž se uskuteční dne 23. května 2019 v 17:00 hodin. Hudební doprovod zajistí Eine Stunde Merzbauten noisová formace z Mostu.

Autor představí výběr necelé stovky černobílých fotografií, jejichž tématem je poslední hnědouhelný důl Centrum v Dolním Jiřetíně. Snímky vznikaly od roku 2006, až do uzavření dolu v roce 2016. Vystavená kolekce má čtyři okruhy námětů: portréty horníků, uhelnou sloj, horníky při práci a prostory v hlubině. Součástí instalace bude také krátký film o dole Centrum.

Výstava má bohatý doprovodný program pro školy a veřejnost a potrvá až do 14. července 2019. Osmého a čtrnáctého června se uskuteční od 16:00 komentovaná prohlídka s autorem. Na patnáctého června je pro zájemce připraven workshop kyanotypie, kdy si zájemci mohou vyzkoušet tvorbu vlastních fotogramů a fotografií v barvě pařížské modři. Na doprovodné akce je nutné se objednat, více informací je na webu Oblastního muzea a galerie v Mostě.

Vstupné

  • Základní: 20 Kč
  • Snížené: 5 Kč

Otevírací doba

  • Uterý – neděle: 9:00 – 17:00 hodin
  • Svátky: 9:00 – 17:00 hodin

Místo konání

Podzemní výstavní prostory prostory děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies