Menu

Bez tatíčka

22. května – 31. srpna 2019, Oblastní muzeum a galerie v Mostě

Co Vás čeká

Oblastní muzeum a galerie v Mostě Vás zve na výstavu „Bez tatíčka“, která prezentuje vybrané okruhy vzpomínkové kultury a okolnosti budování pomníků velké války 1914–1918. Popsána je tradice válečných pomníků v dlouhém 19. století, vývoj budování pietních míst a pomníků v době války v domácím prostředí i v zahraničí v místech bojů. Pozornost je věnována poválečné pomníkové revoluci, odstraňování starých pomníků odkazujících k monarchii a budování pomníků nových, dedikovaných padlým velké války. Dále je popsána pestrá typologie válečných pomníků a jejich symbolika. Rozsáhlá část výstavy je pojednána jako výběrový katalog uvádějící nejzajímavější realizace na území Ústeckého kraje, včetně pomníků již zaniklých.

Vernisáž se uskuteční 21. května v 17:00 hodin v budově Oblastního muzea a galerie v Mostě. Na vernisáži vystoupí žáci ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě. Výstavu Pomníky velké války připravil Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Ústí nad Labem, a můžete si jí v Oblastním muzeu a galerii v Mostě prohlédnout do 31. srpna 2019.

Vstupné

  • Základní: 30 Kč
  • Snížené: 15 Kč

Otevírací doba

  • Úterý – pátek: 12:00 – 18:00
  • Sobota – neděle: 10:00 – 18:00

Místo konání

V budově Oblastního muzea a galerie v Mostě.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies