Menu

10 000 kroků

Zapojte se do dalšího ročníku dubnové výzvy…

Pomalu se blíží začátek turistické sezony, no a jak jinak ji odstartovat, než právě pohybem? A co takhle si při toulkách přírodou zasoutěžit? Zapojte se s námi do dalšího ročníku dubnové výzvy 10 000 kroků ke zdraví, počítejte si kroky, udělejte něco pro své zdraví a vyhrajte hezké ceny…

Co vás čeká

Pokud rádi chodíte po městě, po výletech či se jen tak touláte přírodou, tak můžete tohoto pohybu využít a přihlásit se do celorepublikové výzvy. Této akce ale můžete zároveň využít, i když nejste zvyklí na pravidelný pohyb a k začátku potřebujete nějakou motivaci. Hlavním cílem výzvy, je totiž zařadit chůzi nebo běh mezi každodenní činnosti a udělali tak něco pro své zdraví. Výzva bude probíhat po celý měsíc, tedy od 1. do 30. dubna 2023.

Pro účast ve výzvě je potřeba se nejprve zaregistrovat. Pokud jste se již účastnili nějaké z minulých výzev, stačí se pouze přihlásit ke svému profilu a zapojit se do nové výzvy. Aktivitu můžete monitorovat na jakémkoliv zařízení. Tu poté v podobě printscreenu nahrajete do svého profilu. Nebo můžete využít novou mobilní aplikaci výzvy. Účastníci starší 65 let nově nemusejí využívat technologií k počítání kroků, stačí, když po každé aktivitě zapíší zdolaný počet kilometrů na svůj profil. Každý kilometr je bodově ohodnocen, přičemž je zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak i týmy (klasické o 4 až 10 osobách či partnerské), které si sami vytvoříte, a to hned ve třech kategoriích – chůze, běh a nordic walking. A protože věk zde nahraje žádnou roli, může se zapojit opravdu každý, tedy i děti od 6 let.

Pro zpestření celé výzvy je přichystáno několik motivačních aspektů. Kromě hlavní bodovací soutěže vás čekají ještě 3 výzvy – osobní výzva, sbírání odznáčků a kalendář zážitků. Osobní výzva spočívá v tom, že si při registraci nastavíte, jaké cíle chcete zdolat a pak je po celý měsíc poctivě plníte. K dispozici budete mít i osobní grafy. Pro ty, co rádi vidí své úspěchy, je připraven systém sbírání odznáčků. Pokud se budete pohybovat každý den a splníte požadavky, tak se vám budou automaticky načítat odměny v podobě odznáčku. Ty poté budou veřejně zobrazeny na vašem profilu, jako motivace pro vás i ostatní zúčastněné. Posledním atributem je možnost si na profilu uchovávat fotografie se zážitky, které posbíráte během výzvy. Po skončení akce obdržíte účastnický list obsahující vaši unikátní koláž fotek z celého měsíce.

Statutární město Most se i letos do výzvy zapojilo a odmění ty nejlepší účastníky z Mostecka zajímavými cenami. Konkrétně bude oceněn účastník s nejvyšším počtem bodů za chůzi, za běh a za nordic walking, firma s nejvyšším počtem bodů, senior a základní škola s nejvíce ušlými kilometry. Kromě výhry v rámci města ale můžete vyhrát i v celorepublikové soutěži.

Tak držíme palce!

Plakát: 10 000 kroků - dubnová výzva
Plakát: 10 000 kroků – dubnová výzva

Registrace a mobilní aplikace

Registrace startují již 1. března 2023. Přihlášení je bezplatné, ale můžete si zaplatit prémiový účet, který umožní některé funkce výzvy jako je sbírání odznáčků, tvorba kalendáře zážitků či porovnání se svými předešlými výzvami. Novinkou roku 2023 je mobilní aplikace, která zlehčuje uživatelům zapsání svých aktivit propojením s chytrým telefonem či chytrými hodinkami, které vám aktivitu sledují. Aplikace je kompatibilní s telefony využívajícími Android i iOS. Stáhnout si ji tak můžete na Google Play nebo na App Store. Jedná se o první verzi aplikace, proto je pro pořadatele důležitá i zpětná vazba, aby se mohla dále zdokonalovat.

Pravidla

  • Účastnit se může kdokoli od 6 let. Osoby mladší 18 let musí při registraci doložit souhlas rodičů
  • Účastník se může účastnit pouze pod jedním osobním profilem. Duplicitní profily nejsou v rámci výzvy povoleny a budou smazány. 
  • Údaje v profilu je možné upravovat pouze do chvíle vložení první aktivity. 
  • Každý účastník je před zahájením výzvy povinen zhodnotit svůj zdravotní stav (zdali je způsobilý). Účast je tak pouze na vlastní nebezpečí.
  • Účastníci mohou nahrát libovolný počet aktivit z kteréhokoli monitorujícího zařízení. Aktivity mohou být celodenní či jednorázové. Přičemž účastníci mohou nahrát maximálně až tři dny starou aktivitu, a to primárně v km.
  • Ukončení nahrávání aktivit účastníků výzvy je 3. května 2023. Poté bude probíhat vyhodnocování.
  • Vkládané údaje opět nejsou nijak kontrolovány, proto se klade důraz a spoléhá se čistě na fair play účastníků výzvy.
  • Při splnění různých cílů můžete získat bonusové body navíc.

Podrobnější pravidla pro účast ve výzvě naleznete zde.