Menu

10 000 kroků

Zapojte se do říjnové výzvy a vyhrajte…

Letní počasí sice skončilo a pomalu nastupuje podzim, ale to přeci vůbec nebrání tomu, abyste i v tomto období vyrazili na výlet. Rádi chodíte a přijímáte různé výzvy, při kterých překonáváte sami sebe? A co takhle si při vašich toulkách přírodou zasoutěžit? Zapojte se s námi do říjnové výzvy 10 000 kroků, počítejte si kroky, udělejte něco pro své zdraví a vyhrajte hezké ceny…

Co vás čeká

Pokud rádi chodíte po městě, po výletech či se jen tak touláte přírodou, tak můžete tohoto pohybu využít a přihlásit se celorepublikové výzvy. Této akce ale můžete zároveň využít, i když nejste zvyklí na pravidelný pohyb a k začátku potřebujete nějakou motivaci. Hlavním cílem výzvy, je totiž zařadit chůzi nebo běh mezi každodenní činnosti a udělali tak něco pro své zdraví. Výzva bude probíhat po celý měsíc, tedy od 1. do 31. října 2023.

Pro účast ve výzvě je potřeba se nejprve zaregistrovat. Aktivitu můžete monitorovat na jakémkoliv zařízení. Tu poté v podobě printscreenu či ve formátu GPX nahrajete do svého profilu. Tím se dostáváme k největší novince říjnové výzvy. Tou je mobilní aplikace. Díky ní bude možné jednodušeji nahrávat vaše aktivity z jiných aplikací na vašem chytrém telefonu či hodinek (např. Garmin Connect, Strava, Google fit, Fitbit, Withings a Huawei). Nově účastníci ve věkové kategorii 65+ nemusí své aktivity nijak zaznamenávat a postačí jen nahrát počet ušlých kilometrů/metrů/kroků.

Každý kilometr je bodově ohodnocen, přičemž je zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak i týmy (klasické o 4 až 10 osobách či partnerské), které si sami vytvoříte, a to hned ve třech kategoriích – chůze, běh a nordic walking. Říjnová výzva je ale obohacena i o další tři možné týmy – firemní, třídní a tří generační. Jeden účastník tak může být součástí všech druhů týmů, ale v každé kategorii jen jednou. Jinak řečeno, účastník může být členem jednoho klasického týmu, jednoho partnerského, jednoho firemního, jednoho školního a jednoho třígeneračního. A protože věk zde nehraje žádnou roli, může se zapojit opravdu každý. Nově se totiž mohou zúčastnit i děti od 6 let.

Pro zpestření celé výzvy je přichystáno několik motivačních aspektů. Kromě hlavní bodovací soutěže vás čekají ještě 2 výzvy – sbírání odznáčků a kalendář zážitků. Pro ty, co rádi vidí své úspěchy, je připraven systém sbírání odznáčků. Pokud se budete pohybovat každý den a splníte požadavky, tak se vám budou automaticky načítat odměny v podobě odznáčku. Ty poté budou veřejně zobrazeny na vašem profilu, jako motivace pro vás i ostatní zúčastněné. Posledním atributem je možnost si na profilu uchovávat fotografie se zážitky, které posbíráte během výzvy. Po skončení akce obdržíte účastnický list obsahující vaši unikátní koláž fotek z celého měsíce.

Více o letošním ročníku a průběhu celé akce se dočtete v Mosteckých listech online.

Statutární město Most se i letos do výzvy zapojilo a odmění ty nejlepší účastníky z Mostecka zajímavými cenami. Kromě výhry v rámci města ale můžete vyhrát i v celorepublikové soutěži. Tak držíme palce!

Plakát: 10 000 kroků - říjnová výzva 2023

Registrace

Registrace odstartovali již 1. září 2023. Přihlášení je bezplatné, stačí pouze zadat své údaje a vytvořit si tak nový účet (pokud jej ještě nemáte). Ukončení registrací bude ke konci měsíce září. Vyhlášení výsledků proběhne poté v listopadu.

Pravidla

  • Účastnit se může kdokoli od 6 let. Osoby mladší 18 let musí při registraci doložit souhlas rodičů
  • Údaje v profilu je možné upravovat pouze do chvíle vložení první aktivity. 
  • Registraci můžete kdykoli zrušit.
  • Každý účastník je před zahájením výzvy povinen zhodnotit svůj zdravotní stav (zdali je způsobilý). Účast je tak pouze na vlastní nebezpečí.
  • Účastníci mohou nahrát libovolný počet aktivit z kteréhokoli monitorujícím zařízení. Aktivity mohou být celodenní či jednorázové. Přičemž účastníci mohou nahrát maximálně až tři dny starou aktivitu, a to primárně v km.
  • Vkládané údaje opět nejsou nijak kontrolovány, proto se klade důraz a spoléhá se čistě na fair play účastníků výzvy.
  • Při splnění různých cílů můžete získat bonusové body navíc.

Podrobnější pravidla pro účast ve výzvě naleznete zde.