Menu
+420 774 105 314

Oslavy 500. výročí založení kostela Nanebevzetí Panny Marie

Od zahájení stavby gotického kostela uplynulo 500 let.

Program oslav

24. června 2017 se budou konat oslavy 500. výročí kostela, které budou zasazeny do historických kulis kdy se návštěvníci mohou těšit na historický průvod, stylový jarmark s ukázkami tradičních rukodělných výrobků a řemesel, soutěže pro malé i velké účastníky, občerstvení připravené v prostředí historických stánků a dobových taveren apod. Součástí oslav budou také kejklíři, komedianti, bujaré tance i středověká hudba. Chybět nebudou šermíři, rytíři, vojáci nebo sokolíci, pouliční divadelníci nebo ohňová show.

Uvnitř kostela budou probíhat ve vybraný čas prohlídky zdarma s komentovaným výkladem. Dále budou pro zájemce zajištěny prohlídky věže kostela za snížené vstupné 20,- Kč. Správa kostela v tento den plánuje také promítání dokumentárních filmů o kostele a další doprovodný kulturní program.

Významnou součástí oslav bude inaugurace poštovní známky s vyobrazením kostela a klenby. Jedná se o další úspěch Českojiřetínského spolku, který vznik této poštovní známky inicioval. Na představení známky by měla navazovat autogramiáda autorů (malíř Jan Kavan, rytec Miloš Ondráček). V den akce bude na místě instalována také mimořádná poštovní přepážka České pošty, kde budou nabízeny pamětní listy, obálky prvního dne a tzv. příležitostné razítko.

V současné době je zpracováván podrobný harmonogram všech aktivit. Akce se bude orientovat především na rodiny s dětmi, proto bude hlavní část programu probíhat v dopoledním čase s vyvrcholením v podvečerních hodinách. V plánu jsou i noční představení. S podrobným programem budete včas seznámeni.

Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies